Dostęp do internetu na Teofilowie w Łodzi

Czy ktoś może polecić jakiegoś sensownego providera internetu działającego na Teofilowie. Wynajmuję tu mieszkanie, nie chce zakładać linii telefonicznej, chcę płacić max 40 pln za internet, interesuje mnie szybkość 512 kb/s.

TP - odpada ze względu na to że tam pracowałem i wiem jak to wygląda od kuchni.
NETIA - oferuje mi tylko ViMAx za 104 pln razem z kablówką którą już mam.
Toya - chce by koniecznie posiadać ich pakiet TVK - a ja już pakiet TV mam.
Dialog - kurwa właśnie probuję sie dodzwonić już z 40 min usiłuje pogadać z zywym człowiekiem.

Pozostaje mi jeszcze TVSAt - Teofilów C- ale Ci chcą podłączyć mi 2 łącza do dwóch komputerów - zastanawiam się czy taka pazerność, czy też niewiedza tych starszych leśnych dziadków. Obstawiam że jednak pazerność - jak nie znajdę nic sensowniejszego to będę musiał skorzystać z ich oferty - i zakupić jakiś router.

Wszelkie info mile widziane ...




Z racji że kilka osób pytało o pomoc przy podłączeniu kolejnych komputerów, to może zaoferuję swoją pomoc. Jeśli mieszkasz na Teofilowie, masz problem z "dziadkami" lub innym operatorem i potrzebujesz podłączyć dodatkowy komputer, potrzebujesz zakupić router i go podłączyć to możesz się ze mną skontaktować. Pomogę a cena będzie konkurencyjna.

Przeczytałeś tekst? Fajnie! Dzięki za czas który poświęciłeś. Podobało się? Kliknij więc Lubię to!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
comments powered by Disqus

Komentarze do wpisu "Dostęp do internetu na Teofilowie w Łodzi":

1. _kUtek_ napisał(a):
25 września 2007, 20:09:21

OT:
Pozdrawiam kolejnego Łodzianina! ;-)
Ja Koziny.

2. suchar napisał(a):
26 września 2007, 10:15:13

to chyba krotko pracowales w tp, albo nie zadales sobie trudu zobaczenia jak wyglada kuchnia od kuchni ;)

3. Piotr Szymczak napisał(a):
26 września 2007, 10:17:15

wystarczajaco długo – by nie chcieć korzystać z ich oferty …

4. Maciek napisał(a):
02 października 2007, 11:21:57

mam ten sam problem.. wkurwia mnie to niemilosiernie… dzwonilem do Dialogu na przelomie czerwca/lipca powiedzieli, ze brak mozliwosci technicznych, ale zebym odezwal sie w pazdzierniku.. i sie dodzwonic nie moge…

PODOBNO ma byc jakis nowy provider, ale podlacza sie na Teofilowie juz od czerwca i podlaczyc nie moze…. :-/

help,
TEO C

5. Piotr Szymczak napisał(a):
02 października 2007, 21:53:42

dziś podpisana umowa z kablówką ;-) – mam nadzieję że w tydzień się wyrobią ....oby

6. Gori napisał(a):
12 października 2007, 10:05:15

Moglybys przedstawic jakies konkrety odnosnie oferty TV-SAT? Wlasnie wynajalem mieszkanie i potrzebuje netu… Wiem ze nowy provider jaki ma byc to VLINE ale jak do nich dzwonilem to za ok. 2 miesiace maja doprowadzic polaczenie ze swoja siecia szkieletowa..

7. Piotr Szymczak napisał(a):
15 października 2007, 07:57:50

Rydzowa 5 – mają siedzibę Pn Czw 10-15 Wt 17.30-19 Tel 42-6118167

W ofercie mają 512 za 36 pl łącze instalacja 99pl przy umowie na 12 mscy, przy umowie na 18 mscy brak opłaty instalacyjnej.

Lepiej do nich iść osobiście pogadać przez telefon nie zawsze można się dogadać. Jak na razie minusem tej firmy jest szybkość reacji – kabel położyli mi już w czwartek i myślałem że podam MAC’a i będę miał neta – niestety musiałem poczekać aż 5 dni, na szczęście już jest ;-> Ciężko sie z nimi gada gdyż kontaktujesz się z osobami starszymi które mają mgliste pojęcie o tym co robią

8. Vincent napisał(a):
10 grudnia 2007, 22:15:54

Sie ma 1 Jest od niedawna V line

9. JA napisał(a):
05 lutego 2008, 12:56:52

Odradzam wszystko, co związane z „siecią” teofilów C. Nie tylko internet, ale i kablówkę i w ogóle wszystko, co jest z nimi związane. Internet jeśli w ogóle będzie działać, to prędkość będzie zerowa, kolega, który pisał, że musiał czekać AŻ 5 dni na włączenie neta miał niesamowitego farta. Mój znajomy kiedyś czekał 16 (słownie SZESNAŚCIE) MIESIĘCY!!! na włączenie mimo, że miał już wszystko podłączone, kabel doprowadzony do mieszkania i nawet podłączony do komputera. A obsługa klienta? A co to jest obsługa klienta? W tej firmie nie ma takiego pojęcia. Pozdrawiam :)

10. JA napisał(a):
05 lutego 2008, 12:59:42

Aha, Vline właśnie się od kilku dni reklamuje u mnie na klatce, więc może już niedługo… :D

11. JA napisał(a):
05 lutego 2008, 13:00:57

Fakt faktem, że póki co, neostrada jest tu najlepszą ofertą. Pozdrawiam jeszcze raz :)

12. Michał napisał(a):
01 czerwca 2008, 22:35:02

Hej mam pytanie jaki jest ten internet z tvsat na teofilowie C bo mam 2 dni na podjecie decyzju czy to lacze jest stabilme 1024/512 ?? Pros\ze o pomoc cena jest super/ POZDRAWIAM

13. Piotr Szymczak napisał(a):
01 czerwca 2008, 22:57:02

u mnie jest 512 i jest ok, na co można się krzywić to to ze jak coś pada albo robią jakieś modernizacje to nie informują, a człowiek który niby jest do kontaktu nie odniera kom. Suma sumarum awarie są sporadyczne ale jak sie trafiają to od nikogo nie można uzyskać wiedzy kiedy naprawią, gdyż zazwyczaj do człowieka nie da się dodzwonic, ale okgólnie OK jak już założysz i działa to jest OK

14. Rafał napisał(a):
30 lipca 2008, 17:19:21

Mam pytanie odnośnie tego tv sat na teofilowie, założyłem niedawno, mam dwa laptopy ale internet jest tylko na jednym. Blokują dostęp innym kartom sieciowym. Mam też router który działał mi u kilku operatorów internetowych ale jak na razie nie mogę go ustawić i bezprzewodowego internetu nie ma.
Pytanie czy da się przez router przesyłać sygnal i co zrobić żeby tak było…
Dzięki z góry

15. Piotr Szymczak napisał(a):
30 lipca 2008, 21:21:54

mozna , podaj im maca routera, albo przypisz routerowi maca z kompa, niektóre routery mają funkcje klonowania maca, ja tak mam u siebie

16. Rafał napisał(a):
01 sierpnia 2008, 20:32:45

ok popróbuje z numerem routera, te dziadki z teofilowa są denerwujące

17. Waldemar zimoch napisał(a):
19 września 2008, 21:22:59

Super net i tv wspaniała obsługa-pozdrawiam

18. Gori napisał(a):
15 listopada 2008, 22:30:37

Nie wiecie moze czy kablowka oferuje zewnetrzne IP? Osobiscie jestem zadowolony z ich uslug jednal obecna praca nie pozwala mi na wizyte w ich punkcie obslugi… chociaz ich helpdesk (a co to wlasciwie helpdesk chcialoby sie zapytac…) pozostawia bardzo wiele do zyczenia…

19. Robi napisał(a):
25 listopada 2008, 17:57:26

A ja założyłem Internet z firmy Vline do tego jeszcze telefon, bo też mają w ofercie.Za prędkość 2mb/s + 200 minut w abonamencie telefonicznym płacę 59 PLN. Uważam, że to dobra oferta i wszystko działa profesjonalnie.
Pozdrawiam.

20. Anonim napisał(a):
29 listopada 2008, 00:42:44

panowie jeśli ktoś z was ma internet założony w vline na teofilowie c to zapraszam do zalogowania na hubie. Pomóżmy sobie. Jak dotąd z teofilowa jestem tylko ja.

21. Dudie napisał(a):
09 grudnia 2008, 12:57:44

Polecam internet w naszej kablówce – korzystam od 4 lat, przerabiałem wszystko w różnych firmach, w których pracowałem, gdzie pracuję, widzę co i jak działa u znajomych. Szybkość przyzwoita, stosunek jakości do ceny ok., przerwy są rzadkie, a obsługa… no cóż, nie ma dla mnie różnicy czy informację o awarii przekaże mi miła pani słodkim głosem czy Pan Stasiek zagryzając Podwawelską, tylko jak szybko załatwią problem.

22. bafador napisał(a):
09 grudnia 2008, 23:59:32

dudie w co ty chcesz wkręcić ludzi, do czego ich namawiasz , internet z kablówki na „c” to kompletny chłam . Ciągłe awarie , długi czas napraw , żenująca niska wiedza osób zajmujących się obsługą , kompletna prowizorka nastawiona tylko na ściąganie pieniędzy a czy to działa czy nie to już ich nie interesuje, naprawy połączenia po 2-3 tygodnia po wielokrotnych telefonach i ponaglaniu, nieuprzejme traktowanie …. i długo by wymieniać. Odradzam, lepiej zapłacić nawet więcej ale mieć solidnego dostawcę a nie staruchów mających mgliste pojęcie o tym co robią.

23. Gori napisał(a):
18 grudnia 2008, 07:44:39

Vline… szczerze… bylem w tej firmie od samego poczatku jak weszla na Retkinie… takich przerw, takich problemow jak tam nie spotklaem tutaj w kablowce.. oczywiscie Vline sie rozwinal od tego czasu… ale korzystajac ponad rok z netu via kablowka nie marudze.. jedna dluzsza awaria i tyle..

24. bora napisał(a):
01 stycznia 2009, 21:27:08

Jesli chodzi o nasz „zajebisty” internet na teofilowie C to chcialam powiedziec wszystkim osoba ktore go zachwalaja ze chyba nie mowimy o tym samym internecie. Zakladalam go 4 lata temu i po pierwsze kosztowalo mnie to 320PLN za podlaczenie 2m kabla i gniazdka, po drugie przez 2lata mialam za 59PLN predkosc 128!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a po trzecie to takich burakow i chamowatych ludzi jacy sa tam w BOKU to chyba nigdzie sie nie znajdzie, a ten facet co sie zajmuje umowami to po prostu informatyk pierwszej klasy!! porazka!! teraz chcialam do nich wrocic i dowiedzialam sie ze bede placic 36pln za 1 mega no dobra spoko tanio, nawet sie ucieszylam ale moja radosc nie trwala dlugo bo juz po godzinie dowiedzialam sie ze nie maja mojego nr karty sieciowek (ej hellow!! 4lata temu zblokowali ja zeby net byl tylko pod 1dnym kompem??!!) no to podalam temu typowi moj nr karty i co? nastepnego dnia dowiaduje sie ze bede miec neta za 2miesiace bo jest baaaaardzo powazna awaria na calym osiedlu :/ spoko spotykam sasiada nastepnego dnia i dowiaduje sie ze internet mu dziala. Nadal sa osoby ktore uwazaja ze to dobra firma?

25. piotr szymczak napisał(a):
01 stycznia 2009, 21:34:33

@bora Nie jest źle, awarie są coraz rzadziej ale obsługa dalej na takim samym poziomie. Pan od umów no cóż .... Ostatnio faktycznie mieli kilkudniowa awaria…. Szkoda że mają taką dziwna politykę przy awariach, co za problem wstawić info i ludkom zamiast www.wp.pl wyświetlałby sie komunikat ze mamy awarię i naprawimy do dnia takiego i takiego … No cóż, 36 pln to nie dużo, dobrze że awarie są sporadyczne to i posmak złej obsługi tak nie boli …

26. bora napisał(a):
01 stycznia 2009, 22:40:44

no miejmy nadzieję :P

27. też z teofilowa C napisał(a):
06 stycznia 2009, 20:57:24

Ja korzystam z internetu z „TV Sat” od dawna (po 4 msc od wpłaty kasy za instalację).Były to czasy 128kb/s za 59zł. Wtedy cała sieć stała na 2 mb/s z tepsy. Gdy chętnych było coraz więcej doszło dodatkowe łącze (z futuro).Oczywiście kilka miesięcy net tragicznie mulił zanim zakupili dodatkowe łącze.W tej chwili jest już tylko łącze z tepsy ale dużo większe.Co do awarii zdarzają się rzadko, ostatnia miała miejsce kilka tygodni temu ale nie mogę o niej nic powiedzieć bo jej nie odczułem. Co do „BOK-u” i ich monterów to można się nieźle uśmiać.W biurze obsługi nikt nie ma minimalnej wiedzy na temat sieci. Usłyszeć możemy że sieć nie jest kompatybilna z linuksem ;) co jest kompletną bzdurą.Panowie montujący sieć (skrętk i gniazdko) mogą nas uraczyć radami które też wywołują uśmiech na twarzy np. wolne działanie internetu jest spowodowane podłączeniem zbyt dużej ilości urządzeń do listwy zasilającej! :)
Jedyną kompetentną osobą jest pewien tajemniczy młody pan (prawdopodobnie syn pana z BOK-U, tego brodatego który odbiera numer na 602).
Pojawiał się kiedyś w razie problemów, nie wiem jak jest teraz.
Podsumowując zalety i wady, polecam tą dziwną usługę bo jest tania i w miarę niezawodna. Teraz czekamy na obiecywaną od kilku miesięcy zmianę prędkości na 2mb/s.
Jak będzie zobaczymy.

28. Sochers napisał(a):
16 stycznia 2009, 11:06:14

Witam wszystkich, może wtrącę swoje trzy grosze. Szczęśliwym posiadaczem Internetu z osiedlowej kablówki stałem się bodajże w lipcu 2008 i wszystkim wszędzie ją polecałem, jako wzór stabilności (zwłaszcza, że np wtedy neostrada rodziców miała 2 przerwy w dostawie sygnału :P ), wszystko śmigało. Na instalację też nie mogłem narzekać (no może na czas – bo łącze (ów magiczny kabel plus wtyczkę) miałem zainstalowane ‘już’ po 6 tygodniach :P a sygnał po dodatkowych dziesięciu czy piętnastu dniach, bo ‘ktoś coś źle skonfigurował’. Nieważne, działało jak złoto do początku września. Potem zaczęły się schody.

Siedzę w sobotę po południu przy internecie, nagle strony się nie ładują, ogólnie padło wszystko. Dzwonię do wspomnianego brodatego pana – pyta o system operacyjny(Vista), komunikat jaki się wyświetlił, IP, numer karty sieciowej, itp. – standard. Mówię że się nic nie wyświetliło, po prostu nie ma neta. Ok, to może przepięcie na łączach, sprawdzimy w poniedziałek (za 2 dni!). Ok, w poniedziałek wieczorem działało. Ok, jedna wpadka, zdarza się. 3 tygodnie spokoju – sobota popołudnie, deja vu. Znów telefon, znów ten sam zestaw pytań brodatego pana i moich odpowiedzi, włączyli we wtorek, a jeszcze w poniedziałek się musiałem przypominać wieczorem.

Myślę sobie – raz nie zawsze, dwa nieczęsto. No i tu się myliłem. Sześć czy osiem tygodni z rzędu (z jednotygodniową przerwą) w sobotę około 16 padał mi net, byłem uraczany zawsze tym samym zestawem pytań, komunikat, IP, numer karty sieciowej, itp., byłem przekonywany zawsze, że skoro nie działa to komunikat jakiś być musi (a nie było), po czym najwcześniej włączano mi net w poniedziałek wieczorem, średnio koło wtorku wieczorem, ale zdarzenie, przez które jestem teraz szczęśliwym klientem vline (42pln za 2mb łącze) to jak po sobotnim padzie netu, włączyli we wtorek, w środę już nie miałem, podłączyli znów w piątek i w sobotę o 16 – standardowy pad. Powiedziałem dość i przynajmniej od tego czasu nie muszę się bać czy mi łącze nie padnie (co prawda kablówka też jakiś czas działała prefect :P ).

A, i był jeszcze dobry motyw, że brodaty pan stwierdził, że 4-5 osób u mnie w klatce ma net z och kablówki. Miał chyba jakieś kiepskie info, bo przy którejś awarii przeszedłem się po sąsiadach i żaden z nich nie miał :D owszem, kiedyś mieli, ale to było dawno i nieprawda ;)

Powiem tak, jak ktoś nie ma alternatywy (tak jak ja wtedy) – to i tak założy, ale możliwe że się będzie później użerał, jak się chce mieć spokojniejsze życie, to rozejrzeć się trzeba za czymś innym.

29. Sochers napisał(a):
16 stycznia 2009, 11:08:13

A co do obiecywanej zmiany prędkości łącza :D kupiłem mieszkanie ponad dwa lata temu i wtedy dostałem ulotkę że ‘niedługo’ kablówka zmienia łącze z 1mB na 2mB w tej samej cenie. Więc cytując Shreka – ‘se jeszcze poczeka’ :D

30. pluca napisał(a):
10 lutego 2009, 11:58:35

Sochers dawno przesiadles sie na vline? 42 pln za 2mb? Wszedlem na ich strone i chca ponad 200 za takie lacze, o co cho? czy moze ja sprawdzam nie ta oferte, firma z ul. Tuwima?

vline ma zasieg na calym Teo? Chodzi mi o Teo B.

31. fibo napisał(a):
10 lutego 2009, 22:19:17

Sochers ma rację. Internet z kablówki na C to kompletna pomyłka, zajmuje się tym stary brodaty dziadek słabo znający się. Ktoś kto nie miał okazji do porównania jest może zadowolony bo coś się z internetu mu wyświetla i jak jeszcze ma takie podejście że awarie to rzecz normalna i godzi się z tym że naprawa trwa kilkanaście dni i trzeba wykonać dużo telefonów aby wymusić tą naprawę no to pogratulować.
Facet zajmujący się internetem po kilku monitach o braku łącza staje się chamski i nieuprzejmy ale wynika to stąd że nie wie za bardzo jak to naprawić a z drugiej strony czuje się „panem” sytuacji bo jest sam sobie przełożonym – bo to PREZES. I jeśli chcesz prosić kogoś o interwencje to niema już nikogo , jeśli chcesz złożyć skargę to piszesz na niego i do niego składasz. Świetny system , normalnie prywatny folwark ,byleby ludzie płacili bez względu na to jak to działa i czy działa.Przy zmianie komputera wpisanie adresu nowej karty sieciowej zajmuje mu 3 dni. Na osiedlu B załatwiają taką sprawę od ręki a jeśli jest w terenie to do 2 godz,ale nic dziwnego bo całe jego mądrości zawierają się w starym brudnym pogniecionym zeszycie tak pokreślonym i pobazgranym że on sam nie wie o co tam chodzi.
Podsumowując , nie polecam , może cena niższa ale przy takim działaniu i obsłudze internet nie jest wart nawet tych pieniędzy.
Niepewny ,niestabilny, awaryjny, ja nie chciałbym korzystać z niego nawet za darmo i na szczęście już nie muszę.

32. gość z Janowa napisał(a):
13 lutego 2009, 23:23:38

VLine to radiówka – miałem u nich internet przez kilka lat i nie polecam żadnej radiówki!!! Łącze bardzo niestabilne. Ostatnio uruchomili mi 2MB, które kilka razy udało mi się osiągnąć po 24:00. Po mojej rezygnacji wróciłem do 512kb i dalej problemy. Jak przychodził do domu technik to wszystko było ok i zganiał na mój router. Transfer bardzo słaby szczególnie w godzinach „szczytu” 16-20:00.
Teraz mam TOYA 1MB/750KB dzielone radiowo na dwa PC + kabelkiem podpięty telefon SKYPE i urządzenie STREAMIUM. Wszystko śmiga, a router ten sam.

33. margras napisał(a):
02 marca 2009, 13:45:59

Witam.
Od kilku dni jestem mieszkańcem Teofilowa C a dokładnie ulicy Lnianej i mam dylemat jakiego dostawce wysłać. Byłem w podawanej przez Was firmie Tvsat na ulicy rydzowej 5 i byłem zaszkowany obsługą. Na poczatek miałem wpłacic za coś bo dostałem druk do wpąłty, potem miałem cos podisac umowe a potem dopiero szczegóły, Jak poprosiłem o informacje a moze jakaś oferta to Starszy Pan już zmienił ton.Nie był miły tylko oficjalny. Ja spytałem sie po co im mój numer karty sieciowej bo bede miał ruter to pan juz nie był miły ani oficjalny.Był bardzo niemiły wrecz…nagle pojawił sie jakis Pan w czarnym „sweterku” i powiedział ze nie moge miec rutera bo ich to nie interesuje. Moge zakupić sobie ruter co klonuje nr karty ale on nie wie co i jak a wogóle to co ja wymagam. Byłem zbulwersowany.Na dodatek w pokoju przy wejsciu Krzycząca Pani próbowała udowodnic jakiemuś Panu ze jest kałmca bo nie zapłacił rachunku. pani krzyczała a Pan miał wieksze oczy niz ja…pokazywał jej rachunek ale pani wiedziała lepeij. ludzi o co chodzi.

rezasumując mam mieszane uczucia co do tej firmy. Dlatego prosz eo pomoc jaką firme wybrać, interesuje mnie 1MB bez limitu i telewizja kablowa,
Prosze o wskazówki. Pomóżcie!!
Margras margras@wp.pl proszę,....

34. rabson napisał(a):
30 marca 2009, 11:57:47

Jestem posiadaczem internetu w kablówce TV-SAT z teoflilowa C. Wszyscy piszą jaka to tragedia, jaka bzdura itd. Szczerze się przyznam, że nie wiem do końca czemu takie rzeczy ludzie piszą. Może nie posiadam długo internetu bo jeden miesiąc ale to co mogę powiedzieć to:

- potwierdzam, wpisane adresu MAC prawie tydzień (LOL), w tym czasie można całe osiedle wprowadzić :-) – niewiedza ze strony tak jak każdy nazwya „starszych panów” dość duża. – bałaga tak jak w większości firm

ale

- ma być 1MB i jest 1MB a dokładniej 1048/286 bo łącze nie jest równoległe – brak w internecie miałem raz przez 5h, oczywiście telewizji też wtedy nie było. z tego co się dowiedziałem to przenosili anteny ale nic o tym nie wspomniano – jak wspomniałem, że chcę mieć router to z obsługą było gorzej, więc tłumaczyłem potem że mam kartę sieciową. Zakupiłem sobie oczywiście router bezprzewodowy D-Link (nie będe ciągnąc po domu kabla do komputer stacjonarnego, konsoli ps3 i laptopa z którym będę chodzić po mieszkaniu) i zrobiłem clona mac`a i wszystko śmiga.

Jednym słowem awaryjności nie ma dużej a bynajmniej jak na ten miesiąc. Tyle co gwarantują tyle jest. Nie ma limitów.

Ja osobiście polecam

35. j.wariner napisał(a):
30 kwietnia 2009, 11:39:14

to ja mam pytanie. dzis byl u mnie typ, zamontowal popodpinal modem motorolki i sam nie wiedzial czemu na modemie wykazuje ze pobiera sygnal ale nie wysyla )swieca sie power, recieve, send mruga, online nie swieci…) nie moge przez to ustalic adresu fizycznego zeby do tych glabow zadzwonic. Ile czasu moge czekac az mi zalapie ten smieszny modem jakis sygnal??

36. Piotr Szymczak napisał(a):
30 kwietnia 2009, 11:45:36

chcesz ustalic adres karty sieciowej tzw MAC ? polecenie ipconfig /all (WINDOWS) lub ifconfig (LINUX) nie wyświetlają Ci adresu ?

37. j.wariner napisał(a):
30 kwietnia 2009, 12:14:43

teraz się wyświetlił, dzięki

ale nie wiem czy mam czekać aż wszystkie cztery diody będę zielone na modemie (ten monter tak powiedział) czy mogę już dzwonić i im podawać ten adres, który jest a lampki zaświecą się dopiero, gdy mi puszczą sygnał.

Ma jeszcze dzisiaj konserwator podjechać więc wszystko powinno się wyjaśnić

38. Piotr Szymczak napisał(a):
30 kwietnia 2009, 12:16:56

adres i tak podac musisz – podasz wczesniej to jak juz puszczą sygnał to bedziesz miał, jak nie podasz teraz to oni potwierdzą ze sygnał jest i trzeba podac maka pewnie kolejne kilka dni i bedziesz czekał – jak znasz maka to podawaj :) a jak cos nie halo z modemem to beda zmieniać – dziwne czemu masz modem u mnie zwykły kabel połozyli ?

39. j.wariner napisał(a):
30 kwietnia 2009, 12:37:53

też byłem zdziwiony, położyli kabel taki jak od kablówki, podpięli go tam gdzie antenę do ściany, drugi koniec jest wpięty w modem + zwykły kabel łączący modem z kartą sieciową w kompie, dziwna konstrukcja, ale jeżeli będzie działać to nie ma dla mnie znaczenia. póki co jeszcze jadę na netii do końca kwietnia zobaczymy ile będę mieć dni bez neta:D

40. j.wariner napisał(a):
01 maja 2009, 21:36:17

już mi puścili ten net ale widzę że wszystkie pliki które chcę ściągać muszę ściągać przez przeglądarkę, bo wszystkie aplikacje typu p2p mają poblokowane porty nasłuchu i praktycznie nie działają. to normalne tutaj?

41. Marcin napisał(a):
05 maja 2009, 00:31:10

Hmmm… ja od 16 kwietnia podłączyłem sobie łącze z Vline – 2048 za 54 PLN miesięcznie. Pełnia szczęścia.
Póki co, zero problemów, kontakt z helpdeskiem super, np. zewnętrzne IP – wczoraj złożyłem zapotrzebowanie, dziś dostałem. Normalnie megaszacun :D.
Szkoda że TV mają tylko dla Retkini, no bo niestety kablówkę musiałem już od „leśnych dziadków” ciągnąć. (co ciekawe, nie podpisuje się u nich umowy, tylko „deklarację członkowską” w stowarzyszeniu…. klimat wczesnych lat 90-tych, normalnie :D)

42. j.wariner napisał(a):
06 maja 2009, 19:37:46

tak ale vline sie nie podlaczal na teo c :/

watpie zeby mi przyznali zewnetrzne ip oni pewnie nie wiedza co to jest nawet…

43. j.wariner napisał(a):
06 maja 2009, 20:04:32

ktos z Was probowal juz u nich uzyskac zewnetrzne ip??

44. j.wariner napisał(a):
07 maja 2009, 18:24:06

termin ‘leśne dziadki’ jest nader adekwatny, Pan Prezes do spółki z Panem Czesiem wykazali się uber kompetencją i powiedzieli mi że nie dadzą mi publicznego IP bo nie mają i nie dostaną... Jak ich zapytałem czemu na teofilowie B mają publiczne IP na życzenie, tak samo w Toya i Vline zrobił oczy i powiedział, że oni nie będą mieć nigdy…
Ależ się wkurwiłem na nich!!!!
Jeśli ściągacie pliki torrent bawicie się emulem soulseekiem albo innym tego typu syfem nie bierzcie u nich netu!!!!!!!!!!!

45. Piotr Szymczak napisał(a):
07 maja 2009, 22:09:15

no mi na szczęscie nie zalezy na publicznym ip, rozwiniesz co masz na mysli pisząc o torentach i necie z TV Sat Teofilów C

46. j.wariner napisał(a):
07 maja 2009, 22:50:57

mi osobiście na torrentach nie zależy, filmy ściągam tylko jeśli nie grają ich u nas (30 Dni Mroku na DVD w USA jest od ponad roku…), za to korzystam do ściągania muzyki dla DJ‘ów i gotowych setów mp3, niedostępnych w sklepach.

Jeśli nie ma się publicznego ID (w tej kablówce się go nigdy nie dostanie…) jest się niewidocznym dla ludzi, którzy chcą coś od nas pobrać i mimo że transfer wysyłania jest wysoki, klienci kablówki Teo C będą automatycznie blokowani przez serwery, ustawiani na końcu ‘kolejek’ po pliki tym samym pobranie plików nie będących na 1szych miejscach list przebojów jest praktycznie niemożliwe.

Oczywiście uspokajam fanów nowości kinowych- zawsze dużo ludzi w Stanach je udostępnia (średnio ponad 1000 na jeden plik) zatem tu transfery będą wysokie.

W moim przypadku jednak ten internet okazał się porażką...

47. Piotrek z TEO c napisał(a):
04 czerwca 2009, 22:17:56

Może ktoś się podzielić opinią na temat działania Vline na teo C? Bo niestety ale 2 Mbps lub więcej to chyba się nie doczekam u „leśnych dziadków”.
Wiem że z końcem roku mają u nas także zaoferować TV, zobaczymy.

48. MB napisał(a):
18 czerwca 2009, 19:08:33

Nie każdy wie, bo na stronach Vline tego nie ma, ale trwa specjalna promocja dla Teofilowa C. Od lipca będzie na to osiedle podciągnięta kablówka z 53 kanałami, i ceny przedstawiają się tak (promocja w pakiecie): 4mb + TV - 59 zł , 6 mb + TV - 69 zł (przy umowie na 2 lata, upload 512, publiczne-stałe IP). Sam net 4/6 mb za taką cenę ciężko znaleźć ;) Jest też opcja z telefonem, czyli do opcji powyższych telefon + 10 zł do abonamentu. Jestem ich przedstawicielem handlowym, więc jak jakieś pytania można pisać śmiało na przedstawiciel(małpa)vline.pl , albo zadzwonić 512030083.

O działaniu się wypowiadał nie będę, bo co bym nie napisał, będzie wyglądało nieobiektywnie :p

49. M napisał(a):
19 sierpnia 2009, 23:07:18

Witam, nie wiem czy wątek nadal żyje ale korzystam już od kilku miesięcy z vline na TeoC. I jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem u "dziadków", jako jeden z pierwszych, internet (ale to były czasy - 128 Kb/s ;). Ale u nich jest tragedia. W Vline prędkość trzymają, a i nadwyżki się zdarzają ;) Awarii mało (2 lub 3 na te kilka miesięcy). I do BOA się można dodzwonić. U dziadków - BOA to jeden koleś co ma mgliste pojęcie o tym co robi (z całym szacunkiem).
Naprawdę polecam. A i Pan przedstawiciel (choć nie wiem czy to MB był u mnie ;-) miły, rzeczowy i słowny.

50. d. napisał(a):
26 września 2009, 22:38:40

Vline otworzyło już biuro na osiedlu obok biura "leśnych dziadków" jak ich tu określacie, można wszystko załatwić osobiście, nie trzeba jeździć na Tuwima :) i nadal mają tą specjalną promocję dla Teofilowa a z telewizją część osiedla już jest podłączona.

51. M napisał(a):
28 września 2009, 17:40:16

No właśnie, tylko część osiedla :-( I niestety oferta programowa trochę słaba (vline). I na razie chyba nie ma co marzyć o kanałach HD na Teofilowie :-(. Ale żeby tak nie marudzić to z netem jest naprawdę dobrze i oby szło wszystko w tym kierunku :-)))
Btw - czy ktoś wie czy lista kanałów TV vline`a która jest na ich stronie jest aktualna?

52. d. napisał(a):
30 września 2009, 12:40:40

lista jest aktualna

53. j.wariner napisał(a):
16 października 2009, 10:38:16

kpina co sie dzieje z internetem od dziadkow, od tygodnia moja predkosc lacza nie przekracza 750kb/s (chociaz trzeba im oddac ze przez jakis czas bylo 2Mega), jak chce cos od wielkiego dzwonu sciagnac z rapidshare to (zapewne dlatego ze jeden adres ip ma 16 osob w tej sieci) zawsze mam ze ktos cos juz sciaga i nie moge...

przez spadek predkosci idzie wypowiedzenie, odzaluje 120zł kary za 4Mega i swiety spokoj w Vline, witamy w XXI wieku :d

54. M napisał(a):
17 października 2009, 11:44:42

Odnośnie kary u dziadków to z tego co się orientuje możesz bezpłatnie zawiesić działanie netu - bezterminowo. Ja tak mam (jako rezerwę). Normalnie net od Vline a na backupie od dziadków zawieszony ;-) I jeszcze trzymam telefon w tp z pakietem socjalnym za 28PLN jako kolejny backup (DSL) ;-)

A jeśli chodzi o to 120 PLN to chyba kara jak im modemu nie oddasz - a jak oddasz to chyba kary nie ma. Ale mogę się mylić.

A w ogóle to teraz dziadki chyba oferują 2Mb/s za 36PLN. Ale bez zew. stałego IP więc z rapidshre nie pokorzystasz.

55. M napisał(a):
17 października 2009, 15:37:06

ha, dziś chodząc po naszym ryneczku zobaczyłem nowe ogłoszenie Vline - 5Mb/s za 59 PLN a doczytałem na stronie Vline że 5 Mb/s - godz. 08:00-24:00, 20 Mb/s - godz. 24:00-08:00. Wojna cenowa trwa i Vline na razie górą :-))) Mam tylko nadzieję że jak wykoszą dziadków i nie będzie konkurencji to oferta się nie pogorszy. Żeby jeszcze TV w Vline mieli ciekawe (bo na razie oferta TV u dziadków jest o niebo lepsza + DVB).

56. Piotr Szymczak napisał(a):
17 października 2009, 15:44:25

Ja akurat nie mam zbyt wielkiego wyboru, wynajmuję mieszkanie w pewnym cyklu i zmiana providera byłaby kłopotliwa

57. M napisał(a):
17 października 2009, 16:01:34

Zgadza się, w przypadku wynajmowania mieszkania sytuacja się komplikuje. Chyba że właściciel mieszkania jest rozsądny i można się z nim dogadać. W końcu szybki internet do teraz zaleta przy wynajmowaniu mieszkania :-)

58. Piotr Szymczak napisał(a):
17 października 2009, 16:07:48

Niby tak, mi osobiście starcza to co oferują dziadkowie, jedyny zarzut to brak komunikacji i BOK rodem z PRLu, no i opcja chcesz posiadać 2 kompy podpięte do netu musisz posiadać 2 łącza :) 20 MB/s to by było coś, ale pewnie by kusiło do zasysania, a tak człowiek do kina pójdzie a wolne łącze nie kusi do kolekcjonowania plików avi i mp3 :) Mój właściciel nie wiadomo kiedy wróci wiec mieszkanie żyje w cyklu 6 miesięcznym ładowanie się w nową umowę nie do końca by było uzasadnione zwłąszcza ze tych 20 czy 5 MB/s by się nie wykorzystało ...

59. M napisał(a):
18 października 2009, 20:32:51

Zgadzam się odnośnie BOKu, a raczej jego braku. Jestem osobą leniwą, więc pewnie nie szukał bym innego ISP. Ale brak kontaktu w przypadku awarii była dla mnie wyjątkowo irytujący. A odnośnie dwóch łącz. Pan obsługujący internet u dziadków kiedyś był u mnie i zobaczył router wifi. Nic nie sprawdzając stwierdził że wszystkie awarie jakie mnie spotykają to wina tego routera. Zacząłem z nim dyskusję i miał trochę pecha bo mam wykształcenie wyższe jako informatyk, specjalizacja administracja sieciami ;-). Więc dał spokój. Co ciekawe ten sam router mam teraz na łączu od Vline i jakoś awarii nie generuje ;-) Więc sugeruję router i klonowanie MACu ;-) A odnośnie ściągania to rzeczywiście kusi ;-) Ale dla mnie ważne jest do ściągania plików jak najbardziej legalnych i zdalnego dostępu. Czasami coś ściągnę ale jak film lub gra mi się podoba to idę do kina/kupuję aby mieć pełnię doznań :-).

Reasumując, fakt, że dziadki są stowarzyszeniem i mają stosunkowo niską cenę nie usprawiedliwia, mówiąc brutalnie, olewania Klientów i żałosnej obsługi. To nie te czasy.

60. regular everyday normal guy napisał(a):
19 października 2009, 17:12:13

Czy Wam tez ( przez ostatnie dwa tygodnie) predkosc spada na łeb i szyje?
Od 8-13 ~70kB/s po 13 ~ 32kB/s. I gdzie to obiecane 1024kb/s?

61. Piotr Szymczak napisał(a):
19 października 2009, 17:21:18

Spadłą ostatnio płyta z Ubuntu ściągała mi się prawie cały dzień, winne sa chyba time outy

62. M napisał(a):
19 października 2009, 21:34:31

W sobotę sprawdzałem u znajomej która ma u dziadków i-net - ledwo ledwo 700 kb/s. Jak ściągałem aktualizacje programów to myślałem że popełnię harakiri ;-) Problem podejrzewam że jest w obciążonej infrastrukturze - słabej jakości switche i huby. Druga kwestia - na zewnątrz łącze idzie przez TPSA (jak pamiętam to pingi były jak bym się z księżycem łączył).

63. J napisał(a):
20 października 2009, 20:58:23

Tak, od kilkunastu dni prędkość wynosi max. 1mbit/s, wieczorami oczywiście nie ma mowy o takich zawrotnych osiągach. 128kbit/s to standard. Powiedzieli, że załatwiają nowy sprzęt, bo ten nie daje rady, dlatego zmniejszyli... Jak widać, zmniejszyli, a i tak chodzi 10 razy wolniej niż powinien. To jest parodia ISP, mam ich dość po tylu latach narzekania na częste problemy. Jeśli w najbliższym czasie wszystko nie wróci do normy, poszukam czegoś innego. Wszystko będzie lepsze.

64. M napisał(a):
21 października 2009, 21:27:38

Ja się zdecydowałem pierwszy raz podreptać do BOK Vline - i szok. Wszystko załatwiłem w mniej niż 10 minut. Pomoc oferowała bardzo miła Pani. Naprawdę super. Od nowego Cyklu Rozliczeniowego będę miał ta opcję 5Mbit/s / 20 Mbit/s. Dam znać jak działa.

65. j.wariner napisał(a):
22 października 2009, 20:36:59

bylem u dziadkow nie zauwazylem ze na umowie na 18 miesiecy jest stempelek czerwony pod ktorym sie podpisalem, a na nim napisane ze za okres ktory im wypowiadam musze zaplacic (zostało 12 miesiecy - 12 * 36zł)
szkoda ze nie mozna im wypowiedziec umowy za nienalezyte swiadczenie uslugi...
ehhh wewnetrzne ip jest do bani, poswiece sie i chyba zaplace zeby sie przeniesc do vline

66. Mateusz napisał(a):
24 października 2009, 12:32:25

Witam,

Ja się męcz z netem by uniknąć płacenia abonamentu telefonicznego. Dzwoniłem już do goldnet, 4web, vline, netii i wszyscy nie oferują usług na ulicy Marszowej ( domki szeregowe na Rąbieńskiej tuż za złotą kaczką w stronę szczecińskiej).

Czy ktoś wie albo zna jakiegoś operatora który świadczy usługi internetowe w tych okolicach ?

67. M napisał(a):
24 października 2009, 18:52:24

Uuu tak blisko i tak daleko. Problem polega na tym że żadnemu z ISP raczej nie opłaca się tam ciągnąć infrastruktury. Wyjścia są trzy: 1. korzystać z DSLa ale poszukać alternatywnego dostawcy (WLR na łączach TPSA) jak np. NETIA, Dialog, ERA itp. Ale bez płacenia za phone albo za utrzymanie linii się nie obejdzie. Opcja 2: WiMax - powinieneś być w zasięgu WiMax Ery i Netii. Wady: drogo, duże pingi. Zalety: brak kabli ;-). Opcja 3: pogadać z sąsiadami, niech oni pogadają z dalszymi sąsiadami - zbierzcie się i większą grupą do danego ISP z propozycją. Jak zobaczą że będzie to większa grupa i że jest zainteresowanie to może kabelek pociągną (Vline daleko nie ma - przez pole i już ;-). I to chyba tyle. Ameryki nie odkryłem ale może coś pomogłem.

68. Łukasz napisał(a):
25 października 2009, 18:32:17

Orientuje sie ktos jacy providerzy dzialaja na Teo a dokladniej w okolicach ulicy Geodezyjnej? Przeprowadzam sie tam niedlugo i chcialbym wiedziec pod co moglbym sie podlaczyc. Z gory dziekuje za odpowiedz!

69. M napisał(a):
25 października 2009, 18:42:40

Czyli mówiąc krótko Segmenty ;) Możesz się popytać w Vline ale bardzo wątpię. Jedyne, co się orientuje, to DSL po łączu TPSA. Ale mogę się mylić. Oczywiście pomijam i-net bezprzewodowy. Może ktoś z czytających mieszka w segmencie lub ma tam znajomych? Ja niestety nie za bardzo mogę pomóc :(

70. j.wariner napisał(a):
26 października 2009, 10:16:16

Łukaszu na geodezyjnej działa inna kablówka "teofilów B" mają ciekawą ofertę programową i z tego co słyszałem dobre oferty na internet (w tym zewnętrzne ip) więc o net się nie martw ;)

71. Piotr Szymczak napisał(a):
26 października 2009, 23:51:33

Czy mi się wydaje czy ostatnio znow mamy 2 na Teofilów C łącze wróciło do normy?
BTW na frazę internet Teofilów ta notka jest na pierwszym miejscu :)
i chyba jest o idealne miejsce na reklamę dla jakiegoś providera :)

72. Łukasz napisał(a):
27 października 2009, 13:26:00

Dziekuje za odpowiedz. Dzwonilem do V-line niestety nie obsluguja tego rejonu. Patrzylem na stronie tej kablowki "Teofilow B" ale niestety nie znalazlem zadnej oferty, a szkoda bo zalezy mi na szybkim podlaczeniu (bez internetu jak bez reki), w gre wchodzi jeszcze Toya i chyba na nia sie zdecyduje jezeli nie znajde oferty tej kablowki z Teofilowa

73. J napisał(a):
27 października 2009, 13:38:14

Chyba Ci się jednak wydaje, Piotrze, a przynajmniej u mnie nadal jest niecały 1mbit/s. Byłem dziś w V-line i dowiedziałem się, że w każdej opcji upload wynosi tylko 256kbit/s. Trochę to śmieszne - gdybym chciał np. mieć 100mbit/s - upload byłby 400x mniejszy. Jeśli leśne dziadki nie zwrócą 2mbit/512kbit, to chyba i tak się do nich przeniosę, ciekawy jestem opinii użytkowników V-line - jak z tym uploadem, czy prędkości są utrzymywane na stałym poziomie i czy częste są jakieś awarie?

74. Piotr Szymczak napisał(a):
27 października 2009, 13:59:52

J tak wycofuję się, ostatnie 3 godziny to jakaś masakra :)

75. MIG napisał(a):
27 października 2009, 16:58:27

Z zainteresowaniem obserwuję to forum, ponieważ w niedługim czasie przeprowadzam się na ulicę Traktorową. Jedyną sensowną opcją wydaje się Wojar, ale trochę się zraziłam wpisami z ostatniego roku. Nie wiecie, czy może faktycznie ten internet trochę się poprawił? Podobno zwiększyli prędkości... Pozdrawiam i będę wdzięczna za pomoc :)

76. M napisał(a):
27 października 2009, 19:23:08

Odnośnie upload`u to 256 kbit/s jest do 5Mbit/s, powyżej jest 512Kbit/s a przy 100Mbit/s jest 5Mbit/s. Chociaż zgadzam się że upload powinien rozkladac się tak: 5Mbit - 512kbit, 8Mbit - 1Mbit, 10 Mbit - 2Mbit, 100Mbit - 20 Mbit. Może kiedyś ;)

W kwestii awarii Vline to mogę je policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku z piłą ;) Raz dzwoniłem do BOA. Każda awaria nie trwała dłużej niż 30 min. Pingi średnio od 2 do 9 ms (speedtest.net). Parametry trzymają. A raz przez 3 tygodnie miałem 15Mbit/s i 8 Mbit/s uploadu ;) Pewnie się im coś wysypało ale dobrze że w tą stronę ;)
Dla zainteresowanych:

http://www.speedtest.net/result/604377691.png
http://www.pingtest.net/result/1854100.png

Odnośnie ISP na Traktorowej to się nie wypowiadam. W domu kultury na Łanowej było kiedyś biuro kablówki i odnośnie internetu tez można się było dowiedzieć.

77. M napisał(a):
27 października 2009, 19:32:40

Panie Piotrze, to prawda, że Pana blog ładnie się pozycjonuje, ale nie od dziś wiadomo, że osoby decyzyjne u zainteresowanych reklamą ISP nigdy nie przeglądają internetu ;) Oczywiście żartuję, ale coś w tym jest. Sam pracuję w telekomunikacji (nie mylić z TP) i wiem jak to wygląda od kuchni. A szkoda bo w przypadku tego bloga wszyscy byliby zadowoleni. ISP bo dobra reklama i Pan Piotr bo zawsze jakiś pieniążek :) Ale może mój pesymizm jest przysłowiowy i w końcu się ktoś odezwie. Szczerze tego życzę :)

78. Piotr Szymczak napisał(a):
27 października 2009, 19:40:34

@M ja też podchodzę z sceptycyzmem, choć maile wysłałem do providerów, zwłaszcza tych co zakupili kampanie via Google AdWords, nie wiem ile kosztuje fraza na którą się pozycjonują, ale chyba korzystniej wydać 2,5 na reklamę na blogu niż na reklamy w linkach sponsorowanych :) takie mam zdanie i do krwi bronić będę. co do decydentów, zdziwiłbym się gdyby tu na widgecie AdTaily pojawiła się reklama internetu na Teofilowie w wykonaniu TV sat Teofilów C. No ale nie wiem czy oni mają tam jakiegoś grafika no i czy reklamują się gdzieś poza swoim kanałem w kablówce :)

79. j.wariner napisał(a):
27 października 2009, 20:40:17

stronka nie tylko jest widoczna, ale ciagle zywa i wyjatkowo pomocna :)

Łukaszu najlepiej zadzwon do tej kablowki Teo B pamietam ze jakos latem przegladalem oferty i mieli jakies 4 mega w cenie 69 czy cos takiego jakos nieduzo drozej niz Vline teraz :)

(042) 652 88 14 to numer do nich (zreszta masz na stronce

80. J napisał(a):
27 października 2009, 21:45:07

@M: A co z promocjami, gdzie w nocy transfer zwiększany jest kilkukrotnie, dotyczy tylko downloadu, upload dalej 256kbit/s, czy może chociaż te 512kbit/s?

81. J napisał(a):
28 października 2009, 17:05:56

Dzwoniłem do "administratora" teoc, z pytaniem, kiedy będą z powrotem 2mbit/s. Odpowiedź brzmi: może z końcem listopada... Wypróbuję zatem to V-line, bo tak to człowiek wieczorem siada przy komputerze i nawet nie może w spokoju obejrzeć głupiego filmiku na YouTube, bo prędkość wynosi 500-700kbit/s.

82. Piotr Szymczak napisał(a):
28 października 2009, 17:15:53

@J dzwoniłeś do admina admina czy to pana dziadka tel 602 coś tam coś tam ?

83. J napisał(a):
28 października 2009, 17:29:28

Do dziadka 602, bo ten drugi numer 500 coś tam tam jest nieaktualny, przynajmniej jak kiedyś dzwoniłem to odebrała kobieta, mówiąc, że ciągle do niej ludzie dzwonią w sprawie internetu i że to pomyłka... Nie ma co zostawać przy tym amatorskim ISP.

84. M napisał(a):
28 października 2009, 20:21:10

@J: hmmm tu mnie zastrzeliłeś pytaniem. W cenniku i w regulaminie promocji nic nie ma na temat uploadu. Ale po 20.11 powinienem mieć już tą opcję więc zdam relację. Ale obawiam się, że upload pozostanie - nie da się ukryć, że to trochę(!) wąskie gardło :(

Co do TeoC i kontaktu telefonicznego. Jak pracował u nich taki młody chłopak (na bank student ;-) to miał ten numer 500. Chłopak był spoko i naprawdę znał się na robocie. Później zniknął. Wchodzą w grę dwa scenariusze albo poprosił o podwyżkę, albo znalazł lepszą pracę ;-)

85. J napisał(a):
29 października 2009, 15:03:16

Może ten chłopak był tylko na praktykach.

A co do V-line - byłem dziś umówić się na przyłączenie i dowiedziałem się, że upload w nocy może wzrosnąć, ale regulamin nic o nim nie mówi, więc teoretycznie jest stałe 256kbit/s. Jest jednak możliwość podwojenia jego prędkości za drobną opłatą, także za ok. tydzień dam znać jak sprawują się 4mbit/512kbit.

86. M napisał(a):
29 października 2009, 19:18:39

Powiem szczerze że nie wiedziałem o tym że można upload zwiększyć - dobrze wiedzieć. Dzięki za info :-) Jak znajdę chwilkę czasu to postaram się to sobie załatwić. Tylko jest jedno pytanie: o jaką drobna opłatę chodzi i czy jest ona cykliczna czy jednorazowa?

87. J napisał(a):
29 października 2009, 20:35:19

@M: Kiedy spytałem tej miłej pani, czy wie o przyszłościowych planach zwiększenia uploadu, poinformowała mnie, że można podwoić go indywidualnie, a opłata ta jest cykliczna - po prostu podwyższa abonament o bodaj 6zł, więc warto.

88. Piotr Szymczak napisał(a):
02 listopada 2009, 21:29:59

Chyba kierownictwo TV Sat postanowiło mi zrobić psikusa bo od dziś południa 14 nie mam netu, po czym okazało się, że nie mam tez kablówki. Przyczyny moga być dwie albo i trzy, niezależną awaria kablówki, ktoś wyciągnął kabel z switcha bo nawet mi się dioda nie pali na sieciówce, właściciel mieszkania zapomniał zapłacić za kablówke i net :) Jutro idę wyjaśniać, a tym czasem na jakiś pakietach jadę :)

89. M napisał(a):
03 listopada 2009, 23:55:28

Lubią takie psikusy :-) Pamiętam jakie boje toczyłem dawnymi czasy. Lekki spadek napięcia i switch który jest na klatce zawieszał się. Wystarczyło dokonać tylko resetu. Ale Pan z tvsat zawsze twierdził że to problem u mnie. I nawet jak na własne oczy widział że nic nie zmieniając w kompie po restarcie switcha net wracał - twierdził że problem mam z komputerem ;-) I raczej podejrzewam że to nie kwestia opłat - słyszałem że rekordziści po 3 i więcej miesięcy zalegają. Ewentualnie zły chochlik ukradł kable ze studzienek (co już kiedyś się zdarzyło i nawet zdjęcia mieli zrobione i się nimi chwalili). I komentarz, że konkurencja to samo zło ;-) Życzę szybkiego powrotu sieci :-)

90. Piotr Szymczak napisał(a):
04 listopada 2009, 00:18:50

Dziś wyjasniłem aspekt finansowy, wszystko zgodnie z przewidywaniami, Pani stwierdziła ze nia ma pojecia czemu tak sie dzieje (brak kablówki) pan od netu obiecał ze jutro(czyli już dziś) się tym zajmą - trochę długo bo 2 dni.
Więc gdybam, rozmawiam z człowiekiem, mówię za pani 2 piętra wyżej ma net, sugeruję że moze kogoś nowego podpinali i technik się pomylił i nie ten kabelek zmienił, albo że poruszył moją końcówkę ? Bo dziwne że nie ma netu i kablówki, a to przecie usługi w żaden sposób nie powiązane.

Cóż na razie piłuję na blueconnect :)
BTW vline wrzuciło dziś ulotkę 4x4 czyli 16MB/s za 46 pln

91. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
04 listopada 2009, 14:39:46

ifconfig eth0 down

Ci, co tu czasem zaglądają, pewnie pamiętają notkę pt. „Dostęp do internetu na Teofilowie w Łodzi”, gdzie usiłowałem znaleźć najlepszego providera Internetu, który spełniałby moje oczekiwania jak również oczekiwania i wymagania w[...]

92. J napisał(a):
04 listopada 2009, 16:30:32

Przyłączyłem się właśnie do V-line i, nie zapeszając, jest bardzo dobrze. Mam właśnie tę promocję 4x4.

http://www.speedtest.net/result/612270382.png
http://www.pingtest.net/result/2491210.png

Zobaczymy czy zawsze będzie tak kolorowo ;).

93. pluca napisał(a):
05 listopada 2009, 12:13:36

W STTB na Teofilowie B ja za swój net 2Mb płacę 70 zł, za telewizję podnieśli mi abonament i płacę teraz 36 zł. Jeśli chodzi o łączę internetowe, to niby są te 2Mb ale często gęsto nie ma połączenia na zewnątrz. Jak dzwoniłem do serwisu, a było to w tegoroczny "pierwszy" śnieg, to tłumaczyli się, że łącze na zewnątrz mają po radiu i dzieje się coś z sygnałem. Innym razem tłumaczyli, że cały czas wymieniają serwery i stąd przerwy w działaniu. Szkoda tylko, że te przerwy występują tak często.

94. Blademan napisał(a):
10 listopada 2009, 13:43:39

Czy ktoś z Was interesował się internetem z firmy Hyperion? Ja mam łącze od dwóch lat i naprawdę sprawuje się doskonale. Nie wiem jaką mają teraz ofertę, ale za łącze synchroniczne 3Mb (3Mb upload+ 3mb download), płacę miesięcznie 65zł (stałe IP). W rzeczywistości upload jest co prawda troszkę mniejszy (ok 2Mb), ale download praktycznie nie spada poniżej gwarantowanej prędkości. Serwis działa sprawnie, BOK też, przy przedłużaniu umowy przedstawiciel przyjeżdża na miejsce. Ja osobiście polecam.

95. P Sz napisał(a):
25 listopada 2009, 19:29:24

Ostatnio z 2mbit pozostało tylko wspomnienie u leśnych. Ja mam takie parametry:
http://www.speedtest.net/result/633578929.png
W porywach dochodzi do 512kbps.

96. j.wariner napisał(a):
25 listopada 2009, 19:34:29

ja dzisiaj nie mam nawet 128 chwilami przeciez to jest dramat...
da sie z nimi zerwac prawnie umowe przez to?

97. Piotr Szymczak napisał(a):
25 listopada 2009, 20:23:08

Oni nie gwarantują chyba prędkości i to nie moze być podstawą zerwania umowy,za wypowiedzeniem w kazdej chwili mozesz wypowiedzieć

98. j.wariner napisał(a):
25 listopada 2009, 21:28:01

nie moge, przy porozumieniu 18-miesiecznym ktore z nimi podpisalem, musialbym zaplacic 10x36zł...

99. Piotr Szymczak napisał(a):
25 listopada 2009, 21:30:53

Ja posłałem sms do pana, ze net ciągnie się jak flegma, zero komfortu, nawet na przeglądarce tekstowej bez reklam strony strasznie się wczytuje

100. Majo napisał(a):
27 listopada 2009, 12:44:31

Witam serdecznie,
Niebawem zamieszkam na Teofilowie B (ul. Andrzeja Radka).Naczytalem sie i nasluchalem sporo n/t tych "niedzielnych dostawcow", ktorzy jakoscia dorownuja Bangladeszowi. Chcialbym wybrac neostrada lub netie. Prosze o porade, kto z Was userow na Teo B ma cos takiego?
A moze, ktos z Was ma inny net, niz "lesne dziadki", neo lub netia na Teo B?
Chcialbym miec Toye, ale niestety na ul.Andrzeja Radka nie dociera. Wedlug mnie Toya ma najbardziej stabilny internet w Lodzi, korzystam z jej uslug od okolo 4 lat i az zal ze nie bede mogl nadal korzystac :(
Pozdrawiam

101. J napisał(a):
28 listopada 2009, 00:29:45

Wiecie, czym się różni internet w Vline od tego w Teoc? Gdy w Vline coś jest nie tak, to prędkości wzrastają, nie spadają:

www.speedtest.net/result/635674938.png

102. M napisał(a):
28 listopada 2009, 22:52:49

haha dokładnie tak! Miałem to samo jakiś czas temu - przez cały miesiąc ;-)

Teraz teoretycznie mam 5 Mbit/s a jest około:

http://www.speedtest.net/result/636504247.png

Do Majo: Teo B to trochę inna bajka, ale dowiedz się czy Vline tam nie działa i chyba Hyperion o którym pisał Blademan.

103. M napisał(a):
29 listopada 2009, 01:43:59

I jeszcze tak w ramach uzupełnienia:

w nocy sytuacja wygląda następująco:

http://www.speedtest.net/result/636598324.png

czyli opcja 5/20 Mbit/s jest ok. Choć zdarzały się dni kiedy miałem mniej niż 20 Mbit w nocy - ale chyba wtedy coś grzebali na łączach. Ogólnie jest całkiem nieźle.

104. Majo napisał(a):
29 listopada 2009, 15:40:15

Niestety Vline nie dociera na ul.Radka (TeoB). O Hyperionie sie naczytalem negatywnych wypowiedzi. Natomiast nawet jesli Vline dzialalo by w moich rejonach to mam do nich uraz psychiczny. Kiedys mieszkalem na Balutach - rejony limanowskiego,sierakowskiego. Zrezygnowalem wowczas z Multimedii na rzecz Vline. Ten ich net okazal sie wowczas "wirtualna wizja", dzialo tylko gg, otworzyc strony nie dalo rady. Po 2 tygodniach im podziekowalem i wrozilem do Multimedii.
Wybiore prawdopodonie Neo lub Netie. Lubie sobie pograc czasem i nie chce miec problemow. Hyperion stanowi dla mnie zagadke. Szkoda, ze Toya nie dziala tak mocno na Teo. Wedlug mnie, maja najlepszy net w Lodzi. Nie mam problemow z przesylem, lagami w grach, a jak sa jakies konserwacje to informuja o tym. Mam nadzieje, ze kiedys rusza z podbojem Teofilowa.

105. Majo napisał(a):
30 listopada 2009, 13:57:16

Jezuuu, co za zadupie jest za ulica Traktorowa (Grabieniec,Radka) tam nawet Multimedii nie ma.Normalnie sie wku...em

106. M napisał(a):
30 listopada 2009, 20:30:43

@Majo - twoje problemy z Vline pewnie wynikały z faktu że leciało to przez radiówkę. Ale wiem że jak się człowiek zrazi to trudno się przekonać do powrotu.

Może się ktoś odezwie z okolic Traktorowej/Radka.

Jeśli już ADSL to tylko Netia. Korzystałem na naprawdę podłych kablach i trzymali parametry.

107. Majo napisał(a):
01 grudnia 2009, 13:10:10

Dzieki za odpowiedzi. A w przyszlosci proponuje "razem w kupie Moscipanowie" zrobic dymy w tej spoldzielni, aby cos sie zmienilo. Moze zjednoczymy kiedys wspolne szeregi i ruszymy na jakies zebranko do pana Prezesunia? :P :)

108. Majo napisał(a):
01 grudnia 2009, 13:16:50

M , ale jesli wezme pakiet Netii 6 mb, to i tak moge nie miec takiej predkosci, bo kabel moze nie dac rady. A przeciez Netia korzysta z infrastruktury Tepsy.

109. and napisał(a):
08 grudnia 2009, 00:27:07

Cześć jeśli chodzi o dziadków to dostali od tpsa promocje 2 mb na miesiąc to było na przełomie września.Teraz dupa.Byłem z reklamacją bo zmieniając urządzenia pozmieniali numerację DNS i pomieszali ip.
To usłyszałem od dziadka że to jego prywatna sieć i jest dobra. A on zapomniał że według prawa to sieć wspólna (stowarzyszenie). Mój prawnik już bada sprawę.Ale o tym potem.
Ktoś pytał o internet na Rąbieńskiej Polecam Best- Media lub Storm.Storm znajdziecie w necie oni są z Rąbienia a Best- media to łódź ul.Warneńska12 Chyba od Krakowskiej. Pozdrawiam

110. and napisał(a):
08 grudnia 2009, 00:33:41

Mam pytanko czy ktoś z was zna osobę lub firmę która tanio uaktualni stronę internetową w HTML ?
Zostawie swój email torasan@o2.pl

111. j.wariner napisał(a):
13 grudnia 2009, 14:55:58

haha na slowo PRAWNIK dziadki sie chyba zalamia :D:D

jaka byla awantura jak zadzwonilem z pretensja ze od 2 dni nie ma netu i jaka dostane rekompensate to on do mnie: 'a co my z tego bedziemy miec?!' co za gamon...

jesli jakikolwiek prawnik ostro by do tego przysiadl (bo ten ich regulamin musi byc jakostam niezgodny z prawami konsumenta nie wierze ze jest inaczej :D) to przypuszczam ze rychlo wyleca zarowno z tym swoim smiesznym netem jak rowniez z kablowka strata :)

112. Majo napisał(a):
13 grudnia 2009, 20:48:47

no może ktoś w końcu się za nich weźmie! Popieram i trzymam kciuki!

113. j.wariner napisał(a):
16 grudnia 2009, 13:29:47

matko oni to chyba czytaja :D

download 2110 kb/s
upload 568 kb/s

wrocilo 2 mega. mozna? mozna! :)

114. Majo napisał(a):
16 grudnia 2009, 16:56:21

wariner, czy stabilnie Ci chodzi to lacze? Powiem tak,jesli nie ma konkurencji na Teofilowie B, poza inna kablowka, a spoldzielnia nie pozwala konkurencji dzialac to wystarczy napisac do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

115. j.wariner napisał(a):
16 grudnia 2009, 19:42:01

calkiem stabilnie. konkurencja moze dzialac, oni cos krecili z predkoscia po prostu ostatnio, ale jak bedzie tak jak dzisiaj to przestaje na nich narzekac :D

116. and napisał(a):
24 grudnia 2009, 11:42:18

Cześć może wreszcie bedzie lepiej.
Czas pokaże musimy ich pilnować i dzwonić jak coś nie gra niech coś robią bo to oni są dla nas a nie odwrotnie.
Pozdrowienia z okazji Świąt.

117. Majo napisał(a):
29 grudnia 2009, 20:03:12

I tak dno, bo nie ma konkurencji oprocz neo,netii. Gdyby na osiedlu bylo upc i toya to by bylo pieknie.Niestety duzo mocherow tam mieszka...

118. wonsz napisał(a):
29 grudnia 2009, 22:47:29

Mówicie o necie w sttb?

119. pluca napisał(a):
30 grudnia 2009, 14:34:47

Ja mieszkam przy ul. Grabieniec. Internet mam podciągnięty z STTB. Co prawda nie jest tam tak źle, jak u "dziadków" ale pięknie też nie jest. W ciągu ostatniego roku zarówno telewizja jak i łącze internetowe były bardzo awaryjne. Tzn często nie było połączenia w ciągu dnia, a dla mnie, jako osoby która ma możliwość popracować zdalnie z domu a tu tego typu niespodzianki, jest to duuuuży minus. Z sygnałem telewizyjnym też bywało nie najlepiej. Swego czasu zacząłem się rozglądać za jakąś alternatywą, niestety ani Multimedia, ani VLine, ani Toya się tu nie spieszą. Telefonu stacjonarnego nie posiadam, więc ADSL u mnie odpada. Skazany więc jestem na STTB, ale co roku podpisuje z nimi roczną umowę z nadzieją, że wkroczy tu jakiś nowy gracz.

120. Gosiaczek napisał(a):
02 stycznia 2010, 22:01:04

Witajcie. Możecie mi podpowiedzieć co powinnam robić. Mam internet z Teofilów C na kablu podłaczony do lptopa. Obiecalam córce, że będzie miała internet u siebie w pokoju, mikołaj sprezentował jej pod choinkę router D-link i jest teraz cała Happy i mnie zamęcza, kiedy bedzię mogła grać u siebie w pokoju. Czytałam o jakis macach ale jestem totalnie zielona. Pomóżcie proszę.

Pozdrawiam Gosia ;-)

121. Piotr Szymczak napisał(a):
02 stycznia 2010, 22:08:50

A jaki model tego routera ? sposoby są dwa, w zależności od tego jaki masz router 1 - jezeli router posiada opcję klonowania adresu mack, podpinasz go do komputera logujesz się do rootera po przez stronę www zazwyczaj 192.168.1.1 (powinno być w instrukkcji) i szukasz czegoś takiego jak clone mack, potem podpinasz router do kabla z kablówki a w pozostałe gniazda wpinasz kable do innych kompów które masz w domu, chyba że chcesz bezprzewodowo wtedy ustawiasz siec wifi(jesli router to potrafi , a wiekszość współczesnych potrafi). 2 opcja to z telefonem do dziadków, podajesz im mack routera, mówiąc ze zmieniłas komputer (nie mozesz powiedzieć ze masz router bo Ci nie zmienią macka) i podajesz imm ten Dlinkowy mack (opakowanie?) i wpinasz do niego (routera) pozostałe komputery, oczywiście to ma swoje wady, mianowicie mogą ci robić prpblem ze zmianą wpisów macka. Ja bym wybrał opcję z klonowaniem mack, w ostateczności jak coś pójdzie nie tak to będziesz miała net na swoim kompie, a jak coś pokickają wpisując mack Delinka to nie będziesz miaął wcale netu

122. Gosiaczek napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:24:50

Dzieki za pomoc ;-)
Router jest D-link DI-524 niestety nie wiem czy ma funkcje klonowania bo nie ma instrukcji w jezyku polskim. Jedyne co zrozumialam i to dzieki Tobie ze musze sie polaczyc i w ksiazeczce znalazlam 192.168.0.1 mam kilka godzin zanim male przyjedzie, mam nadzieje ze coś uda mi sie zdziałać a jak nie to bede musiała zamówić jakiegoś informatyka. Dzięki

123. Piotr Szymczak napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:35:53

Gosiaczek tutaj masz linka do instrukcji nie wiem jaki masz dokłądnie model, bo istnieją 2 wersje tego routera ale któraś z instrukcji powinna pasować http://tnij.org/fe3p http://tnij.org/fe3p na pierwszy rzut oka ten router nie ma funkcji klonowania adresu ip, więc pozostaje Ci zadzwonić do ludzi od netu i podać im mack routera, tylko pamiętaj nie wygadaj się że masz router, bo w myśl regulaminu jak chcesz miec net na 2 różnych kompach to musisz pociągnać drugie łącze :)

124. Piotr Szymczak napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:43:14

Gosiaczek, małe sprostowanie, jednak ten router powinien posiadać opcję klonowania mac adresu, zasugerowałęm się opisem na ceneo ale na stronie producenta (ten link co podałem powyzej, masz pełną instrukcję co i jak zrobić i to po polsku, jeżeli chcesz zrobić to bez dzwonienia do dziadków to polecam zainteresować się tym opisem Jak skonfigurować router DI, DIR pod operatora TV Kablowej? http://goo.gl/8hhY to oczywiście schemat postępowania, musisz go dostosować do swoich warunków

125. Gosiaczek napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:43:42

Ok, dziękuje ale powiem Ci szczerze, że to jakas totalna porażka, jak dla mnie ;-((( Dzwoniłam do znajomego i router podobno ma taka funkcje. Powiedz mi jak mam podpiac ten router do laptopa ??? Przez wifi? bo w zestawie jest tylko zasilacz i kabel takik jak do internetu.

126. Piotr Szymczak napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:46:08

Gosiaczek, tak już sprostowałem, ma taką funkcję patrz powyżej, odezwij się do mnie na maila albo gg na głównej stronie bloga po prawej stronie w sekscji kontakt, postaram się pomóc

127. Gosiaczek napisał(a):
03 stycznia 2010, 14:47:24

Dziekuje. Nie wpadłam na pomysł aby wejsc na stronę producenta. Już wchodze ale to i tak maskra dla mnie ;-))))

128. Gosiaczek napisał(a):
03 stycznia 2010, 21:53:46

Chciałabym podziękować autorowi Bloga za okazaną pomoc i cierpliwość jaką mi poświecił. Nie bede sie rozpisywać, pod jakim jestem wrażeniem bo myslę ze osoba zainteresowana doskonale to wie. Jeszcze raz dziekuje i gorąco pozdrawiam

129. Piotr Szymczak napisał(a):
03 stycznia 2010, 21:58:26

:)

130. Gosiaczek napisał(a):
06 stycznia 2010, 17:35:30

Wszystko działa, bez zarzutu. jeszcze raz dziekuje. Mało jest takich ludzi jak TY ;-)

pozdrawiam

131. Teofil napisał(a):
08 stycznia 2010, 15:46:01

Witam,

też jestem mieszkańcem Teofilowa tylko że części A, czyli tzw. osiedle Reymonta. Chciałbym podłączyć u siebie w mieszkaniu net. W administracji dowiedziałem się że działa na tym terenie Stowarzyszenie TEOSAT http://www.teosat.pl/ . Czy ktoś korzystał z ich usług? Jak jest z prędkościami, czy często zdarzają się awarie? Patrząc na ofertę wygląda to konkurencyjnie, a jak jest z rzeczywistości?

Z góry dzięki za info i pomoc.

Pozdrawiam!

132. wonsz napisał(a):
09 stycznia 2010, 00:52:45

Od kilku dni mam wzrost prędkości (STTB) W nocy miałem 4 mega teraz mam 6, ciekawe czy coś kombinują. Szkoda że upload nadal 1.
Pozdrawiam.

133. wonsz napisał(a):
09 stycznia 2010, 00:53:12

http://www.speedtest.net/result/676422445.png

134. Teofil napisał(a):
11 stycznia 2010, 11:03:02

Nikt nie korzysta z usług TeoSat'u?

135. wonsz napisał(a):
12 stycznia 2010, 14:54:53

W STTB od 1 lutego podwajają prędkości za darmo.
Więc aktualnie płacąc 70zł na msc, mam 4mb na ok 700kbps uploadu. W nocy jest 6MB na trochę ponad 1MB Uploadu.

136. Majo napisał(a):
16 stycznia 2010, 17:47:57

a awaryjnosc w STTB?

137. Gość napisał(a):
21 stycznia 2010, 13:47:17

Jest ktoś z Teo C???
Jak wam działa pobieranie z rapidshare, megaupload, hotfile itp.??

138. M napisał(a):
21 stycznia 2010, 17:44:17

Gościu, doprecyzuj tylko z jakiego ISP korzystasz, bo to dosyć istotne ;-)

139. j.wariner napisał(a):
22 stycznia 2010, 12:04:22

hotfile i megaupload smiga

rapid zaleznie od farta, ja mialem zazwyczaj sytuacje ze moj adres juz cos pobiera mimo ze nie pobieralem, ale to chyba normalne skoro tu ilestam osob ma to samo ip

140. Gość napisał(a):
22 stycznia 2010, 19:48:44

@M:
Kolego z Vilne!
Napisałem przecież, że Teo C. To jest ISP :)

141. M napisał(a):
24 stycznia 2010, 00:01:51

Co prawda, to prawda ;-) Moja nadinterpretacja że chodziło o lokalizację ;-)

142. Lucy napisał(a):
25 stycznia 2010, 17:11:46

No coz ja jestem zainteresowana oferta Vline ale niestety nie jestem abonentem osiedlowej kablowki moze ktos zna tania alternatywe dla Radogoszcza Zachod?

143. pluca napisał(a):
25 stycznia 2010, 17:45:03

Muszę przyznać, że STTB się ostatnio poprawiło, odpukać w niemalowane. W nocy transfer się rzeczywiście zwiększa a i problemy z brakiem sieci ostatnio również nie występowały

144. M napisał(a):
25 stycznia 2010, 21:30:46

@Lucy: niestety, nie mam zielonego pojęcia ale może ktoś inny pomoże.
@pluca: może w końcu dojdziemy do standardów XXI wieku :-) Jesteśmy na dobrej drodze :-)

145. pluca napisał(a):
26 stycznia 2010, 09:47:15

oby

146. Jacu napisał(a):
12 lutego 2010, 14:09:17

SttB się poprawiło bo pracuje tam mój kolega :P i jest w końcu ktoś kto ma o tym pojęcie ;] generalnie władowali kupę kasy w sprzęt i sieć...

ja ich i tak nie lubię ale ja mam swoje powody :P

Jak ktoś potrzebuje nie za szybkiego netu w okolicach rojna Kaczeńcowa ewentualnie Rojna 50 plus literki dajcie znać ;) (net po radiu) jak Co gg20418223

147. Rodak napisał(a):
21 lutego 2010, 15:48:07

W Sttb nie można mieć publicznego IP, co w moim przypadku ich dyskwalifikuje. Nie ma 24h helpdesku.
To ile teraz tam ludzi pracuje? Trzech?:)))

148. Rodak napisał(a):
21 lutego 2010, 15:50:17

a i jeszcze jedno, ta ich analogowa kablówka to śmiech na sali.Jak można dopuścić taka firmę do działania, aby nie posiadali w swoiej ofercie HD. Telewizja dla dziadków jednym słowem

149. M napisał(a):
21 lutego 2010, 22:06:56

Ogólnie jest problem z telewizją - oferta jest dosyć skromna a o kanałach HD to można pomarzyć. Kablówka Teo C chociaż na DVB-T wchodzi. Ale do dużych dostawców im brakuje. Wolałbym zapłacić więcej ale żeby jeszcze było Planette, TVN CNBC, Pakiet AXN (Sci-Fi, Crime), BBC Kownledge, Comedy Central, Nickelodeon i kanały HD. Ale czego oczekiwać gdy oferta programowa nie zmieniła się na plus od chyba roku. Już nawet przestałem się pytać, bo zawsze jest to samo - "cały czas negocjujemy nowe programy". Cieszyłem się na Vline TV - ale u nich to w ogóle porażka i nie zapowiada się aby było lepiej.

150. Rodak napisał(a):
22 lutego 2010, 14:28:55

A nie wiecie czy mozna montowac anteny satelitarne (mam na mysli Polsat Cyfrowy)? Chodzi mi o okolice Grabienca.

151. M napisał(a):
22 lutego 2010, 21:09:53

Teoretycznie nie można tworzyć żadnych konstrukcji poza obrys budynku (trzeba mieć ewentualnie pozwolenie ze spółdzielni), jednak ogolenie wszyscy mają ten przepis w... A z tego co wiem spółdzielnia na anteny przymyka oko. Zresztą nie jest to jakieś budownictwo jak niektórzy na balkonach tworzą ;-) Moim zdaniem nie powinno być z tym problemu ;-)

152. Rodak napisał(a):
23 lutego 2010, 08:58:16

dzieki M:) Ale podejrzewam najgorzej jest z parterem. Gdybys mieszkal na parterze to co bys zrobil?:)

153. M napisał(a):
23 lutego 2010, 20:55:52

To bym założył ;-) Tylko oczywiście tak żeby sobie i sąsiadom nie zasłonić świata ;-) Żeby spółdzielnia zwróciła Ci na to uwagę to byś musiał mieć naprawdę bardzo "życzliwych" sąsiadów ;-) Raczej sami z siebie nie chodzą i nie sprawdzają. Zresztą te anteny od cyfrówek są małe, a pamiętam jak były analogi (90, 120 cm czasza ;-). A tak na uspokojenie u mnie w bloku na parterze są chyba 3 anteny (w tym jeden duży "analog" - który teraz robi za kibelek dla gołębi) i są już chyba ponad rok.

154. Dzubba napisał(a):
24 lutego 2010, 19:32:48

A jak się dzieli osiedle Teofilów, właśnie wprowadzam się na Wici i nie mam ani TV ani neta, co wybrać??

155. Agata napisał(a):
25 lutego 2010, 11:52:04

ja się ksztaltują ceny internetu na Teofilowie C w tym całym stowarzyszeniu? Niedługo mam zamiar się wprowadzić na Lnianą a jak już ktoś pisał bez Internetu jak bez ręki.

156. Agata napisał(a):
25 lutego 2010, 11:53:31

a może lepiej wybrać coś innego? Toya ponoć nie jest w stanie mi przenieść usługi85

157. Piotr Szymczak napisał(a):
25 lutego 2010, 11:58:28

Ja płacę 36 zł za łącze 2 MB, i w sumie nie jest źle, ale Agato jesli czytałaś te opinie tutaj to wiesz że łatwo nie jest. Awarie sa sporadyczna (maszyna zawsze się moze popsuć i ja to rozumiem) ale w takich przypadkach jest utrudniony kontakt z obsługą. Ja nie bardzo miałem wyjście jezeli chodzi o net, bo telefonu nie mam, a własciciele mieszkania które wynajmuje nie planowali "ciagnąc lini TP" więc miałem do wyboru tylko ta kablówkę. Jeśli nie jestes uzalezniona od netu to może nawet nie zauważysz sporadycznych godzinnych awarii. Ale z awariami jest tak że się zdarzają wtedy gdy net jest super pilnie potrzebny :)

158. Agata napisał(a):
25 lutego 2010, 12:01:49

w takim razie jest jakaś alternatywa?
W sumie to podoba mi się oferta TeoSat i telewizja i Internet wydają się obiecujące, ale niestety to Teofilów A

159. Piotr Szymczak napisał(a):
25 lutego 2010, 12:25:49

ALe na TeoSatC tez masz i kablówkę i Internet , alternatywa jest wspominany wyżej vline ale co do cen i jakości to nie mam pojecia jak to wyglada. Wpis może co do samego Internetu nie jest pochlebny, ale do łacza aż tak bardzo przyczepić się nie można , to samo awarie , są naprawdę sporadyczne 3-5 razy w roku. Jesli nie używasz komputera 24 na 24 to nie będziesz musiałą się z tymi ludźmi kontaktować i ominie Cię nieprzyjemność i brak wiedzy u nich. My tu z "chłopakami" prezentujemy jakiś poziom wiedzy informatycznej i zapewne wykorzystujemy Internet do pracy, zarzadzanie serwerami i inne takie, wiec dla nas 15 minut bez internetu to czasem wielkie nerwy i straty. Dla laika czy kogoś kto tylko czyta informacje w necie ta oferta jest jak najbardziej OK, Tu masz tą przewagę że wiesz jak może być, co do innych providerów i ich awaryjnosci chyba nigdzie nie ma az tak dobrze opisane. Także głowa do góry - my tu czasem psioczymy na tych dziadków, ale ogólnie nie jest tak źle. Np o Toya słyszałem dużo gorsze rzeczy :)

160. Rodak napisał(a):
25 lutego 2010, 12:31:39

Slyszalem ze TeoSat jest jeszcze w miare. Niestety to nie jest ta jakosc co Toya.Wiec jesli nie masz wyboru, to bierz.Mysle, ze ten TeoSat i tak jest lepsze od "dziadkow z STTB".Moze kiedys zmienie zdanie, poki co zdecydowalem sie na Neo 2 mb,bo mam taka mozliwosc.Przynajmniej mam tam serwis.
Nie wiem czy wiecie,ale jest mozliwosc pisania skarg do UKE, oto link: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?layout=4&newscatid=279&news_id=1834&page=text&place=Lead07

161. Rodak napisał(a):
25 lutego 2010, 12:39:09

Piotrze, wszyscy wiemy, ze nie jest kolorowo w Lodzi z netem. Od 4 lat korzystam z Toyi i naprawde nie moge narzekac.Jak mi odlaczaja net, to mam info na skrzynce, jak potrzebowalem raz aby ktos do mnie przyszedl z ich serwisu, to nie bylo problemu. Wydaje mi sie, ze nie ma w tej chwili, w Lodzi bardziej stabilnego lacza niz Toya.Wiem, ze ich reklamuje ale,szkoda jest mi z nimi sie rozstawac:)
Na Radogoszczu jest UPC, ale niestety maja marny zasieg. W Lodzi z netem jest jak z drogami, MPK etc, czyli szajs.

162. Dzubba napisał(a):
25 lutego 2010, 12:55:32

A ja powtórzę swoje pytanie, bo nikt mi na nie nie odpowiedział.:A jak się dzieli osiedle Teofilów, właśnie wprowadzam się na Wici i nie mam ani TV ani neta, co wybrać??

163. Rodak napisał(a):
25 lutego 2010, 13:34:40

  • Teofilów A, obejmujący Os. Władysława Reymonta – od torów PKP Łódź Żabieniec do ul. Traktorowej, (Teosat,Tpsa+korzystajacy z ich lacz:Netia,Dialog)

    • Teofilów B, obejmujący Os. Stefana Żeromskiego – od ul. Traktorowej do ul. Kaczeńcowej, (STTBTpsa+korzystajacy z ich lacz:Netia,Dialog)
    • Teofilów C, obejmujący Os. Marii Konopnickiej – od ul. Kaczeńcowej do ul. Wici oraz tzw. Osiedle Rogatka i domy szeregowe pomiędzy ul. Wici i Szczecińską. (VlineTpsa+korzystajacy z ich lacz:Netia,Dialog)
      nie wiem czy czegos nie pominalem,jesli tak to prosze mnie poprawic.

164. Piotr Szymczak napisał(a):
25 lutego 2010, 13:38:03

Ja się nie znam ja tu tylko mieszkam, No ale skoro kolega Dzubba się wprowadza to na bloku powinna być tabliczka z nazwą spółdzielini, no i rachunki tez musi gdzies płacić :) więc pewnie na papierach ma, Ale skoro Wici to raczej Teofilół C czyli spódzielnia na Rydzowej 5 i naszi dziadkowie od Internetu :)

165. Dzubba napisał(a):
25 lutego 2010, 13:46:58

mała poprawka, nie kolega, tylko koleżanka :) Chodziło mi raczej o kablówkę lub internet, bo znam podział ABC- znalazłam w Wikipedii. Ale dziękuję Panowie za szczegółowe odpowiedzi. Wygląda na to, że czeka mnie trochę zabawy z jak to zostało określone - dziadkami, a myślałam, że może mnie to ominie :( Pozdrawiam.

166. Piotr Szymczak napisał(a):
25 lutego 2010, 14:03:11

Hmmm w takim razie sorka ale nie domyśliłem się że ona to ona :) Choć znam kobiiete o nazwisku Dziuba :)

167. Dzubba napisał(a):
25 lutego 2010, 14:38:10

Jest ok.

168. pridem napisał(a):
28 lutego 2010, 23:12:20

Witam, ja od jutra mieszkam na Wici i w mieszkaniu jest pakiet z STTC TV i internet 2/768 jesli dobrze pamietam. Napewno mi to nie wystarczy i minimum potrzebuje 4mb/1mb ale zanim zwiekksze powiedzcie jak to dziala i czy nie lepiej zrezygnowac i szykac czegos lepszego... trzymap predkosci i pingi przywoicie ? czy sa spadki w godzinach szczytu?

169. Rodak napisał(a):
02 marca 2010, 17:00:06

Pridem, mozesz brac neo, ale droga:( Slyszalem, ze jak jest duzo chetnych to Toya mogla by sprobowac wejsc na blok.

170. pridem napisał(a):
05 marca 2010, 19:00:53

a wiec mam net z Telewizji Kablowej Teofilow C i... kurde naprawde niezle dzial, predkosc moze nie zawrotna bo tylko 2mb/512kb ale 24h na dobe tak samo, zero spadkow i pingi stale. Pozatym zadnych ograniczej i limitow na p2p, porty pootwieranae i mimo ze za NATem ( bo wewnetrzne IP) to dziala lepiej niz na zewnetrznym IP z PaiNetu ktory mialem na innym osiedlu. pozdro

171. Andrzej napisał(a):
05 marca 2010, 23:20:22

Cześć mam internet i kablówkę od (dziadków)czyli STKT-c muszę powiedzieć że net chodzi 2 mega i od paru miesięcy jest ok. Kablówka poza analogiem ma 48 kanałów cyfrowych w tym (kanal plus i dwa kanały HD za dodatkową opłatą oczywiście)ale jakość jest nie do przebicia.
Powiem tak! kiedyś psy wieszałem na necie i jakości kablówki teraz muszę powiedzieć że nie jest najgorzej.
Za kabel (ful) i neta płacę 67zł.
Jeśli chodzi o ofertę no można dyskutować.
Pozdrawiam.
Zwłaszcza nowo przybyłe na osiedle sasiadki.

172. pridem napisał(a):
06 marca 2010, 12:02:33

ehh chyba za szybko ich pochwalilem.. niestety NAT jest powaznie ograniczony. Zewnetrznego IP nie da rady uzyskac a o otwarciu jednego portu nie mam mowy bo... panowie nie wiedza o co chodzi. Ludzie ktorzy chca pograc on-line na konsoli (Xbox360) moga zapomniec o tym necie. Szukajcie czegos innego z publicznym adresem IP albo chociaz z mozliwoscia odblokowania portu 3074. Jesli chodzi o kablowke to tez bez rewelacji, mowia ze trzeba miec TV z nowym tunerem ... no i mam z MPEG4 a panowie puszczaja DVB-T w MPEG2.. i wmawiaja ze to nowosc ehhh

173. Rodak napisał(a):
06 marca 2010, 22:54:11

W STTB tez nie ma publicznego IP ? Czy ktos gra online korzystajac z tego netu?

174. Andrzej napisał(a):
07 marca 2010, 10:11:21

Kolego polecam lekture na temat telewizji cyfrowej!
W DVB-T najczęściej sa nadawane programy HD a tych jest bardzo mało.Programy cyfrowe nadawane są właśnie w MPEG-2 bo nie ma potrzeby kompresowania ich do MPEG-4.
Jeśli chcesz odbierać DVB-T w MPEG-4 to wykup sobie u tych panów Canal plus i po kłopocie.Bedziesz zadowolony.
Pozdrawiam.

175. pridem napisał(a):
08 marca 2010, 16:06:44

jesli chodzi o kablowke to nie potrzeba lektory zeby wiedziec ze TV cyfrowe w polsce bedzie nadawane w MPEG4 a nie 2.. narazie kablowkei i inne wynalazki nadaja jak chca ale to MPEG4 bedzie standartem... pozatym mam gdzies ich kablowke jak razem z tym mam tragiczny, graniczony internet z natem za ktorym nie widze polowy świata... panowie sa nadal w 20 wieku!! Omijajcie ich z daleka jak chcecie pograc a jak wam sie konczy umowa nie przedłużajcie umowy.. NAT OGRANICZONY w 2010 roku... dobre

176. Andrzej napisał(a):
08 marca 2010, 20:34:05

Jak nie potrafisz omijać zamkniętych portów to twój problem.
Przykro.

177. worm napisał(a):
09 marca 2010, 11:59:10

Kolego Andrzeju, przykre jest to jakie glupoty wypisujesz.Niby jak chcesz omijac zamkniete porty, jak omijasz NATa? Masz jakies pokretelko? Poblokowane porty sa przez Administratora i jest to trudne do ominiecia. Fakt, mozna to zrobic poprzez "tunelowanie"- (laik tego nie zrobi,trzeba sie na tym dobrze znac), ale to jakas paranoja, ze ktos mi blokuje neta. No chyba ze, "Stowarzyszenie" jest darmowa inicjatywa, a nie placi sie za usluge. Bo STTB ma szeroki wachlarz cenowy, ale dupne uslugi. Nie wspomne juz o telewizji, skad Ty wziales cyfrowa telewizje od nich? Jak w swoiej ofercie oni nic takiego nie maja. Paranoja jakas, zeby miec wybor w jednej kablowce na "Teofilowie B". Nie wspomne o tym, ze nie ma nawet AZARTu w bloku. Kwestia nadaje sie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ta spoldzielnia to chyba jakas banda starych komuchow.

178. worm napisał(a):
09 marca 2010, 12:09:46

Nie sluchajcie Andrzeja, bo w STTB maja tylko analog!!! Dzwonilem i sie dowiadywalem!!! Pan "Andrew" chyba dla nich pracuje:)))

179. pridem napisał(a):
09 marca 2010, 13:47:20

Andrzej nie da sie ominac zablokowanych portow dla konsoli! czlowieku co Ty za bzdury wypisujesz. Masz jakies udzialy w tej kablowce ze ich tak bronisz ?

180. Andrzej napisał(a):
09 marca 2010, 18:58:53

"kolego pridem" trzeba czytać to co ktoś napisał dokładnie. Przeczytaj sobie mój post nr.171 tam jest napisane że opisuje kablówkę TEOFILÓW-C. Ty nie doczytałeś tego i piszesz bzdury.
Jeszcze raz powtarzam w kablówce na teofilowie C jest przekaz cyfrowy.
A co do portów to może na waszym osiedlu i blokują u nas problemu nie ma.

181. M napisał(a):
09 marca 2010, 20:49:40

Odnośnie telewizji w TeoC i kwestii kodowania to cytując za Wikipedią: "W Polsce planem przejścia na telewizję cyfrową zajmuje się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej, ostatnie ustalenia wskazują na wybór MPEG-4 jako metody kompresji(...)". Czyli kupowanie telewizora z MPEG-2 mija się z celem bo jak się będzie chciało podłączyć zwykłą antenę (za jakiś czas oczywiście) to żeby coś zobaczyć trzeba będzie korzystać z karty CI lub transcodera. Zresztą polecam stronę: http://3ddk.prv.pl/tv/stk-tvsat-teofilow-c.htm - bieżące info o kanałach.

A odnośnie Xboxa to jak nie ma Livea w Polsce to tak jak by się miało połowę konsoli. Ja po pierwszych zachwytach używam jako odtwarzacza do streamowania filmów z komputera ;-)

182. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
10 marca 2010, 12:57:28

Netia TP = brak Internetu

Pewne rzeczy się chyba nigdy nie zmieniają. Od dawna po necie krążą tzw. urban legend (tak około 5 minuty na filmiku - choć cały wart obejrzenia) o walce abonentów z providerem internetowym. Kiedyś dotyczyło to tylko znienawidzonej przez [...]

183. pridem napisał(a):
10 marca 2010, 15:52:09

Kolego M jak to nie ma xbox live w Polsce ? ja mam konsole od prawie 4 lat i pracuje ona tylko w trybie on-line :) Nie ma jedynie oficjalnego wsparcia technicznego ale pozatym wszystko dziala od... dawna:)
Natomiast co do sprawy blokowanych portow to owszem nie sa zablokowane na tym co juz jest dostepne ale samo bycie za NATem = ograniczenia i brak mozliwosci komunikacji z calym swiatem w komunikacji p2p jaka uzywaja konsole do laczenia z wiloma graczami rownoczesnie, to chyba jest oczywiste :) A nikt mi nie powie ze na teofilowie C jest NAT otwarty bo nie jest. Kazdy test to pokazuje a w praktyce wyglada to tak ze z 16 graczy na sewie czasem nie widzimy np.5 i powodzenia w walce z tynelowaniem portow bo to bzdura i rozwiazanie niepraktyczne w konsolach. Ludzie dzisiaj swiat on-line to nie tylko "blaszaki" ale wiele innych urzadzen dzialajacych on-line i jesli ktos uzywa netu do poczty, stron www i torrentow to moze i mu to wystarczy ale prosze nie wmawiajcie ze za natem jest wszystko otwarte bo to bzdura.

184. Andrzej napisał(a):
10 marca 2010, 16:18:44

pridem jak nie radzisz sobie z netem
to ty nie pisz bzdur że na TEO-C nie ma cyfrowych programów w kablu.
A jak masz problem z xbox-em to w Malusiu są koledzy od komp. to za 20zł ci powiedzą co zrobić.
Ewentualnie znajdź małolata który się trochę zna na gierkach to ci doradzi.

185. M napisał(a):
10 marca 2010, 16:56:29

@pridem: nie mylmy możliwości podłączenia X`a do netu z usługą Xbox Live dedykowaną dla danego kraju. Odnośnie podłączenia do netu to nie narzekam - mam neta z Vline z zewnetrznym IP i nie ma tu problemów (w domu korzystam z NAT: XBOX, dwa kompy, telefony). Przyznam że jak mialem net z TeoC to nie zauważyłem żeby były porty blokowane. A że NAT jest u Dziadków to już inna bajka - taka charakterystyka ISP i się z tym nie kryją. Też ciekawe że NAT jest otwarty lub zamknięty. NAT to NAT ;-) Z tego co pamiętam to Network Address Translation.
A wracając do XLive - to czy jak się rejestrowałeś w usłudze to mogłeś wybrać kraj: POLSKA? Chyba nie - bo oficjalnie usługi Live dedykowanej dla Polski nie ma. To taka mała dygresja :-)

186. pridem napisał(a):
10 marca 2010, 22:17:59

A jakie ma znaczenie ze nie mozesz wybrac Polski ? W czym to przeszkadza ? Ma ktos z tym problem to niech czeka sobie na cos czego MS moze zbyt szybko nie dac ale absolutnie nie ma to wplywu na jakosc rozrywki i mozliwosci konsoli.
Andrzej to moze jak jestes taki bystry to powiedz jak robic zeby Xbox za NATem dzialal poprawnie i na tescie polaczenia nie pokazywal bledu?? Cfaniakowac to kazdy moze teoretycznie ale jak co do czego to okazuje sie ze bzdury gada. Nie spinaj sie tak "znaFco" tylko udowodnij ze sie myle lol.. amatorzy

187. Obi PL napisał(a):
10 marca 2010, 22:26:37

XO za NATEM nie bedzie dziala prawidlowo i kazde dziecko to wie wiec po co ta sprzeczka ? Jesli jest jakis magiczny sposob na ominiecie nata to swiat z checia sie o nim dowie :D

188. Piotr Szymczak napisał(a):
10 marca 2010, 22:32:36

Panowie przywołuję do porządku, post jest o Internecie na Teofilowie i w tym temacie wylewamy swoje żale :) Dywagacje odnośnie konsol do gier i czemu MS i Apple robią Polaków w bongo, proszę kontynuujcie na stosownych forach. Jam linuksiarz :) i brzydzę się wszelką komercją z MS i Apple

189. Obi PL napisał(a):
11 marca 2010, 03:59:24

"A jak masz problem z xbox-em to w Malusiu są koledzy od komp. to za 20zł ci powiedzą co zrobić"
- Ja Ci zaplace i 100zl jak mi ominiesz NATa na wewnetrznym IP z TV od dziadkow :) idz czlowieku sie doucz troche a potem zabieraj glos w sprawie o ktorej nie masz pojecia.

190. pridem napisał(a):
11 marca 2010, 11:18:59

jesli chodzi o net na teofilowie C to zobaczcie najnowsza oferte VLine. Publiczne IP przede wszystkim. Ma ktos od nich net i wie jak to dziala w godzinach szczytu ??

191. Piotr Szymczak napisał(a):
11 marca 2010, 11:29:15

pridem jakieś 30 postów wyżej - no może 40 ktoś pisał o vline

192. pridem napisał(a):
11 marca 2010, 13:23:29

VLine dla mnie tez odpada ze wzgledu na smiesznie niskie predkosci wysylania w stodunku do pobierania, przyklad 10mb download ma TYLKO 512kilo uploadu! Na stronie ciezko jest sie doczytac takiego "detalu".. Dla graczy polaczenie p2p to istotna sprawa a niesty szybkie sciaganie niewiele daje przy tak niskim wysylaniu :P.. Jak dla mnie najlepsza opcja na ta chwile na Teofilowie C jest NETIA ktora ma za 89zl 8mb/1mb z publicznym IP. Zanim zamowicie net poproscie konsulltanta o sprawdzenie odleglosci i pradkosci do serwera w waszej okolicy, dla Teofilow C ulica Wici wynosi ona 27mb downloadu na 5mb uploady wiec zapas jest :) pozdrawiam ludzi niedajacych sie nabijac w butelke :P

193. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
11 marca 2010, 17:26:14

Jak wycenić zlecenie?

Mówi się, że coś kosztuje tyle, ile inni są gotowi za to zapłacić. Mówi się też, że rzeczą niemoralną jest zostawiać Idiotę z pieniędzmi. Wynika z tego taka zasada, że skoro jakąś pracę wyceniamy na kwotę X, to spotykając kogo

194. M napisał(a):
11 marca 2010, 20:18:07

Panie Piotrze, o xbox`ie dyskutowaliśmy w kontekście dostępu do internetu. Nie da się ukryć że jest to jedna z rozrywek która bez takiego dostępu dużo traci.
@pridem: osobiście korzystam z Vline i niski Upload nie jest straszny. Co prawda rzadko gram i w większości na PC ale jak na razie jest ok (wydaje mi się że ważne są pingi a u mnie nie ma z tym problemów). A i w butelkę nie czuję się nabity bo: "widziały gały co brały" ;-)
Odnośnie Netii trzeba uważać na "mobilnych konsultantów", którzy sprzedają usługi tego operatora. Takowi byli u mnie, a że ciekawy jestem nowinek to wysłuchałem oferty. Przyznaję się bez bicia że udałem laika i dowiedziałem się niesamowitych rzeczy: otóż do mojego mieszkania zostałby podciągnięty światłowód (!), miałbym ofertę 2Mb/s ale żeby się nie martwić bo te dwa to jak u innych 6 ;-))) Nie mogłem ukryć uśmiechu ;-)

195. M napisał(a):
11 marca 2010, 20:23:08

jeszcze tak kontynuując myśl - na szczęście teraz mamy możliwość wyboru ISP, w zależności co kto potrzebuje - i to jest piękne :-) A jak to bywało kiedyś warto poczytać na początku - teraz się łezka w oku kręci i można się pośmiać jakie kiedyś były problemy. W związku z tym chwalmy wolny rynek i oby jak największa konkurencja się nam tutaj robiła z zyskiem dla nas :-)

196. pridem napisał(a):
11 marca 2010, 20:56:56

Pamietam jak zakladalem pierwszy net w domu gdzie TPSie placilo sie 1000zl za zalozenie SDI z kosmiczna predkoscia 126kb :D i rachunki miesieczne ponad 300zl, fakt ze sporo sie pozmienialo ale jak przeprowadzilem sie na Teofilow to jakos tak mi sie stare czasy przypomnialy.. monopol, brak wiedzy na pewne tematy :P.. zartuje sobie oczywiscie ale dobrze by bylo gdyby weszy tutaj Toya, PaiNet o RedSacie nie wspomne bo by wycieli konkurencje "za NATem" :) Jest to chyba jedyne osiedle w lodzi na ktorym oferuje sie jeszcze Wewnetrzne IP i "kosmiczne predkosci" 2mb max... W sumie dobrze ze chociaz ten VLine jest tutaj bo tak to wspolczuje "tubylcą" :). Coraz nizsze ceny maja tez najwieksi dostawcyy netu w polsce, o NETI juz wspomnialem ale i tak marzy mi sie tutaj UPC 125 FB.
Ludzie ktorzy zarabiaja dzieki sieci (pracuje jako tester gier) wiedza jakie znaczenie maja pingi, upload czy NAT moderowany/ograniczony bo do torrentow i www to wystarcza 2mb zza natem :)

197. M napisał(a):
12 marca 2010, 13:53:18

@pridem: święta prawda :-) dodatkowo może by się coś z TV ruszyło, bo jak z I-Netem można jakoś przeżyć to rozrywka masowa w postaci telewizora leży na całej linii :-(

198. Andrzej napisał(a):
13 marca 2010, 14:53:30

Panowie o czym mowa jeżeli ktoś z was pracuje 'na necie'( ktoś pisze ze testuje gry) to niech sobie zamówi w TPSA łącze symetryczne, zewnętrzny adres IP i nie będzie miał problemu.Ofert jest kilka
A nie kombinuje na taniej kablówce.
Chyba go na to stać!!!
Pozdrawiam.

199. Andrzej napisał(a):
19 marca 2010, 21:13:02

Jest tam kto??????

200. Guśka napisał(a):
20 marca 2010, 22:31:35

mam pytanie, może głupie. Czy trzeba mieć (płacić za) kablówkę żeby mieć u tych starszych panów Internet?

201. Andrzej napisał(a):
21 marca 2010, 10:17:20

Niestety trzeba mieć kablówkę.

202. rumcajs napisał(a):
28 marca 2010, 10:07:38

ktora to jest analogowa i dosc droga. Pakiet "bardzo podstawowy"=20zl, a "pakiet wypasiony"=34zl.Reasumujac: Internet kiepawy i tv tez.

203. gg napisał(a):
28 marca 2010, 22:47:47

A kolega @rumcajs się dobrze czuje? Pakiet "bardzo podstawowy" kosztuje 6zł, a "wypasiony" - 27zł. Czyli polecam włączyć myślenie.

204. Piotr Szymczak napisał(a):
24 kwietnia 2010, 20:40:14

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dziś straszne problemy z netem.
--- wp.pl ping statistics ---
704 packets transmitted, 164 received, 76% packet loss, time 3009689ms
rtt min/avg/max/mdev = 16.397/29.384/866.374/67.091 ms

SMS już wysłałem, ale poprawy nie widzę ;(

205. Anna napisał(a):
28 kwietnia 2010, 08:57:26

Witam,
Jestem nowym mieszkańcem osiedla Teofilów. No i chciałbym mieć internet u siebie w mieszkaniu. Mam się zgłosić na Rydzową w tej sprawie...

Po przeczytaniu wpisów wcześniejszych trochę się przeraziłam... jak to wygląda teraz?
Jakie są w ogóle koszty tego Internetu, czy co i za ile? :)Zanim do nich pójde na rozmowę wolę być zorientowana.

Pozdrawiam!
I z góry bardzo dziękuję za odpowiedz! :)

206. Piotr Szymczak napisał(a):
28 kwietnia 2010, 16:38:04

@Anna teraz prędkość jest 2 mega bity i płaci się za nią 36 złotych. Choć ja na umowie mam 1 mega bit ale to jest wynikiem tego ze kiedyś taka prędkość była, teraz jest 2.
Jeżeli masz w domu tylko jeden komputer to nie będziesz miała problemu, gdy masz więcej niż jeden i wszystkie mają mieć dostęp do internetu, będziesz musiała zakupić router.

Ogólnie czasem jest niefajnie, ale to ze względu na brak obsługi klienta tak z prawdziwego zdarzenia. Jeśli używasz netu tylko do www i nie jesteś grafikiem czy informatykiem to nasze narzekania nie dotyczą Ciebie :) Dla typowego klienta to całkiem fajna oferta.

207. Andrzej napisał(a):
28 kwietnia 2010, 23:21:54

Mam u siebie w domu ruter i trzy laptopy na tym łączu. Dzieciaki grają w gry on-line ja ogólnie pracuje na łączu (firma)i muszę powiedzieć że od kilku miesięcy jest OK.
Obym nie zapeszył.
Pozdrawiam.

208. Anna napisał(a):
29 kwietnia 2010, 07:40:53

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie jestem grafikiem ;) całkowicie mi wystarczy to co oferują.

Te 36zł, to tylko sam Internet? Rozumiem, że do tego trzeba dopłacić pieniądze za kablówkę?

Pozdrawiam!

209. Andrzej napisał(a):
29 kwietnia 2010, 22:34:55

Tak, kablówka jest chyba warunkiem aby mieć internet.Ale oferta jest dobra 50 kanałów analogowych i okolo 50 cyfrowych. Ja mam telewizor z dekoderem DVB-T więc oglądam cyfrowy przekaz jest naprawdę różnica na plus.
Pozdrawiam.

210. koala napisał(a):
17 czerwca 2010, 20:24:24

Witam, niech mi ktos wytlumaczy, tak na prosty chlopski rozum, jak ogladac kanalay cyfrowe bo kupilem TV z DVB-T MPEG4 (nowy samsung) i mi nic nie znajduje na cyfrowym wyszukiwaniu

211. M napisał(a):
19 czerwca 2010, 21:33:55

W ustawieniach wyszukiwania trzeba wybrać opcję kanały naziemne a nie kablowe (wbrew logice ;-). Innych ustawień nie trzeba zmieniać - powinien znaleźć bez problemu.Ja siedziałem nad tym chyba z godzinę. Szukałem, szukałem i nic. Aż w końcu coś mnie tknęło i wybrałem zakres naziemny i poszło ;)

212. koala napisał(a):
20 czerwca 2010, 03:07:14

@M jestes wielki :) a juz sie balem ze moj telewizorek nie znajdzie nic bo ma MPEG4 a to niby nadawane w MPEG2... jak to jest? A moze jednak moj tuner DVB-T ma 4 i 2? Czy kablowka zmienila kodowanie?
Tak czy siak wielkie dzieki za podpowiedz :)

213. j.wariner napisał(a):
20 czerwca 2010, 10:52:46

@koala

i jak widac rozniece w jakosci obrazu? :)

214. koala napisał(a):
20 czerwca 2010, 14:54:51

roznica? to jest przepasc graficzna. Wszelakie monitory i TV LCD po prostu nie nadaja sie do ogladania sygnalu analogowego. Niestety wywalic wszystkich analogowych nie moglem bo wsrod cyfrowych nie ma programow dla dzieci :/ i te 4 kanaly leca po analogu. Moze by ktos w kablowce dodal "bajkowe" kanaly do zestawu cyfrowego ?

215. Gość napisał(a):
21 czerwca 2010, 13:53:09

Kanały cyfrowe są darmowym dodatkiem do zestawu analogowego, więc ja bym tak bardzo nie narzekał na ofertę, bo gdyby to np. była Toya, to nawet za TVP1 trzeba by słono dopłacać ;)

Tak w ogóle chciałem powiedzieć, że internet "u dziadków" jest teraz 4 mega zamiast 2 (nie wiem, czy to chwilowo, czy na stałe). Cena pozostała bez zmian :)

216. xtd napisał(a):
25 czerwca 2010, 09:36:29

tylko zaczęli montować nowe modemy

217. junior napisał(a):
07 lipca 2010, 19:42:49

Dlaczego nikt nie zauważył że jest już od jakiegoś czasu 4 mega

218. Majonez napisał(a):
10 lipca 2010, 23:45:11

bo to ślimak na amfetaminie:)

219. sly/Lniana napisał(a):
06 sierpnia 2010, 10:25:57

Witam.
Właśnie mama zamiar wykupić u "leśnych dziadków" pakiet canal+ .. 30 zł to chyba dobra opcja. Co o tym sądzicie?

220. j.wariner napisał(a):
02 października 2010, 17:42:03

witam Was wszystkich,

chcialem zapytac czy moze ktos z Was sie orientuje czy vline ma teraz lub wkrotce wprowadzic jakies ciekawe promocje bo wlasnie rozwazam przeniesienie internetu do innego dostawcy.

221. Bea napisał(a):
20 listopada 2010, 09:31:55

Od 18 do 21 listopada Canal+ odkoduje programy wszystkich swoich filmowych i sportowych kanałów. Będą je mogli oglądać abonenci Cyfry+ oraz sieci kablowych. Programy Canal+ będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Niestety u Nas w tvsat na teofilowie C nie odkodowali!!!
Powód??

222. Piotr Szymczak napisał(a):
20 listopada 2010, 15:25:01

Bea wczoraj byłem u znajomego i wyszukał C+ a ma kablówkę z Teo TV SAT C - ja u siebie jeszcze nie szukałem.

223. Bea napisał(a):
21 listopada 2010, 14:04:18

Piotrze, ja szukałam dobrych kilka razy od piątku i niestety nie ma. Owszem kanały jako takie istnieją, ale widnieje opcja "brak sygnału".

224. Piotr Szymczak napisał(a):
21 listopada 2010, 16:37:28

Całkiem też możliwe ze kolega znalazł to na satelicie bo ma kablówkę i satelitę :) Gwarancji nie mam - cóż nasze dziadki nie są zbyt "ruchliwe" ...

225. Flashback86 napisał(a):
10 stycznia 2011, 18:11:17

Ja jestem z TEO-B i mam STTB. Napisze tak: oferta programowa b.dobra. To co nadają w zupełności mi wystarcza. Abonament też. Jak chodzi o internet to... to nie ładnie z ich strony... Za 30 zł mam 1Mb/s. Poza tym duże pingi (~50 ms) Ciężko ogląda się YouTube lub strony z zawartością flash. Jestem fanem QukeLive. Przy takich pingach, sami chyba wiecie jak się gra... Rozglądam się za alternatywą internetu.

226. re napisał(a):
19 stycznia 2011, 00:09:12

STTB jest naprawde oko i tv i internetowych a podobno do końca roku ma być cyfra i to za free

227. re flashback86 napisał(a):
22 stycznia 2011, 14:00:49

nie mów że masz za 30 zł 1Mb/s bo byś wtedy wg cennika miał sam net bez tv - jak już to masz MINI czyli 1Mb/s od 15 do 25 zł miesięcznie w zależności od terminówki. A jak sobie sprawdzisz na speedtestach to od jakiegoś czasu robią testy łącza i standardowe prędkości są jedynie utrzymane od 16 do 23 reszta dnia jest zwiększony dosył o 2,5 razy a wysył tez podbity x2.

Jeśli chodzi o pingi to pokaż mi sięć z której do google.pl, czy tez youtube.pl (które jest własnością google są niższe niż 40ms). Potrasuj sobie te strony - serwery niby z prefiksem pl a znajdują się w niemczech - gdzie przechodzi cały tranzyt do google i youtube. Po prostu google.pl się za szybko rozwija do możliwości łącz infrastrukturalnych na świecie i tyle.

A prędkości testowe w STTB w tym momencie wyglądają tak:
zamiast 1024/192 - jest 2560/384
zamiast 2048/384 - jest 5120/768
zamiast 4096/768 - jest 10240/1536
zamiast 6144/1152 - jest 15360/2304

Pewnie niedługo wprowadzą to do oferty za te same ceny. A 5Mb za np. 35 zł albo 10Mb za np. 65 zł i ewentualnym załapamiu się teraz na promocję gdzie masz 6 m-cy gratis lub montaż to chyba nie jest źle.

W przypadku tv faktycznie wreszcie się ruszyli i będą do końca roku zestawiać cyfre.

228. prawdator napisał(a):
28 stycznia 2011, 00:45:17

Prawdę Gosciu pisze Sttb daje radę na teofilowie a jak to prawda z ta cyfrowka to konkurencja może brać przyklad pozdrawiam

229. grzes_teo_lodz napisał(a):
03 kwietnia 2011, 09:48:31

PRAWDA O STTB!!!!!!!!!!

flashback86 ty to pracujesz w sttb? bo tak chwalisz ich ofertę która wygląda inaczej :/
prawda jest taka że pakiety telewizyjne od 3 lat nie zmieniły się, o HD można pomarzyc
co do neta to faktycznie ma przyśpieszyć ale nie 2,5 razy a 2,czyli jak ktoś miał 4mb to będzie miał 8mb a nie 10mb !!! od 23 do 10 rano łącze razy 1,5
najciekawsze jest to że mamy 3 kwietnia jest godzina 9:40 a u mnie jest DL: niecałe 4MB na UP: 366kbps a mam usługę 8MB/1MB + w godzinach nocnych 50% :(
za 3-4 miesiące kończy mi się umowa i trzeba będzie znaleźć alternatywę, bo co do nich dzwonię to słyszę że konserwację mają, albo mam router popsuty!!!
w nocy jakoś to chodzi ale wieczorami tak od 18.00 i w weekendy kiedy ludzi jest sporo strony www nie chcą się wczytywać, taka sytuacja jest nie tylko u mnie, pytałem znajomych i sąsiadów i mają to samo, no ale cóż sttb uważa że u nich jest wszystko OK

230. re grzes_teo_lodz napisał(a):
04 kwietnia 2011, 11:00:36

to moze wypadaloby by oni do ciebie do domu podeszli i sprawdzili sygnal na laczu indywidualnie. Szczerze ci powiem ze u mnie chodzi bez zarzutu. Mozliwe ze masz isntalacje skopaną w domu i to jest cala przyczyna. Szczerze nic cie nie kosztuje by do ciebie podeszli i ci instalacje sprawdzili - a moze tu jest tylko problem. Przeniesiesz sie do innej sieci i sie okaze ze masz podobne problemy bo np. masz stara sieciówkę 10Mbps ustawioną w halfduplex itd. i wyzszych predkosci nie osiagniesz.

231. ryba napisał(a):
07 kwietnia 2011, 19:42:34

Codziennie jest ok tez mialam takie problemy z netem w sttb zadzwonilam zjawil się pan konserwator Adam i dziala super. A poprawil tez obraz w tv zacny czlowiek i normalny a nie jakis leśny dziadek wiec może naprawde wystarczy zadzwonić :)))

232. grzes_teo_lodz napisał(a):
08 kwietnia 2011, 22:19:44

tak, mam starą sieciówkę, nie mam 10 lat żeby takich parametrów nie sprawdzić, karta sieciowa 1GBps do tego router DLink Dir-300, są momenty że łącze chodzi tak jak należy a czasami (głównie od godz 19-20), jak więcej ludzi z pracy wróci i komputerów zasiądzie to strony www się wczytać nie chcą, no ale cóż, jeszcze 3 msc i wracam do TP :)

233. andrzej napisał(a):
11 maja 2011, 23:29:34

Cześć jeśli chodzi o wasze łącza to działają one tak.Na jednym Łączu pakietowym np. 4mbs podpiętych jest 50 osób jak netu używa 10 jest ok ale jak ponad 30 to jest lipa. Pakiety sie blokują i dlatego opóźniają przepustowość. Pozdrawiam

234. goscciu napisał(a):
13 maja 2011, 09:33:36

Eee tak to dziala V line. A na teo w sttb masz modemy w domu. Wiec pomyśl dam. Pozdro

235. Pabllo napisał(a):
26 czerwca 2011, 08:35:04

Witam, jestemw trakcie przeprowadzki na teofilów okolice aleksnadrowskiej. Chcialem wziac internet z teoSat. I mam pytanie czy te modemy od nich to sa te same lub podobne jak te co maja netia tp i inne ??? Bo nie chce bulic 100 za modem jak mam taki z neti. Pozdrawiam i z góry dzieki za info

236. maniak COD napisał(a):
27 czerwca 2011, 00:53:48

Ty masz modem ADSL a oni sprzedają modem DSL. Inne wejścia końcowe pozdrawiam

237. Bartek napisał(a):
15 października 2011, 10:48:48

Witam, Czy wiecie kiedy będą kanały HD w STTB? Bo ogłoszenie na stronie mówi że już na jesieni...pytanie kiedy?
Pozdrawiam

238. abcd napisał(a):
19 października 2011, 15:17:09

już są

239. efgh napisał(a):
20 listopada 2011, 23:17:57

Jest kilka programów w HD w tej chwili, m.in. Polsat Sport, TVP, Viasat Nature, kilka niemieckich programów.
Od nowego roku maja być w ofercie. Na razie jeszcze szczegółów nie podano.
www.sttb.pl

240. Marcin napisał(a):
30 listopada 2011, 21:54:30

STTB przesadiła z cenami tv cyfrowej. Z Canal+ i programami HD mają droższą ofertę niż cyfra+ z multiroomem, HBO i wynajmem dekodera PVR. Kto tam ustala ceny?

241. efgh napisał(a):
16 grudnia 2011, 06:11:54

Tak, to co podali w ulotce i to co można przeczytać na stronie www przeraża. Na razie pocieszeniem może być to, że podobno jest nieważna i pakiety mają wyglądać zupełnie inaczej. Ma być więcej programów i w cenie dużo niższej. Jeśli będą szaleć z cenami, to ludzie wywieszą talerze na balkony.

242. And napisał(a):
20 grudnia 2011, 22:04:46

Pozdrowienia Świąteczne.
Małe co nie co o necie na teo.c. mam ruter i trzy telewizory ze smarttv telefon voip. Dzieciaki często oglądają filmy z ipla ja pracuje (sklep internetowy)żona w necie. Twu twu i oby to tak dalej działało. Jest naprawdę ok.

243. rojna/kaczencowa stefan napisał(a):
27 grudnia 2011, 19:21:35

witam. od roku mieszkam na rojnej i posiadam 2mb/s oraz kablowke z sttb, wlasnie sie przeprowadzam na zlotno i jestem zalamany ze nie siega tam sttb, tu za net i kablowke (60 kanalow, az za duzo jak dla mnie) place msiecznie 51 i niestety nigdzie w lodzi takiej oferty juz nie znajde... czy ktos wie jaki internet bylby najlepszy na zlotnie, ulica zyndrama? prosze o pomoc!!! pozdrawiam

244. And napisał(a):
24 stycznia 2012, 20:34:00

na teo-c jest net 6 Mb. Wieczorem jest 6/1 w dzień 6/ 500kbs ponoć ma być stabilniej.

245. Ela napisał(a):
14 marca 2012, 19:29:49

mam prośbę - sprawdźcie jak możecie - bo chyba w sttb zmienili prędkość łącza - oficjalnie nic na ten temat nie mówią ale jak tak zostanie to będzie bomba - z 4 Mb za które płacę 35 mam teraz 8 Mb a w nocy 10 Mb - a znajomy ma zamiast 8 - 16 a w nocy 20 Mb. Sprawdźcie proszę i potwierdźcie czy też to zauważyliście. Bo dla mnie teraz to szok cenowy - vline co się niby reklamuje niech się schowa. Pozdrawiam

246. Piotr Szymczak napisał(a):
14 marca 2012, 21:01:14

ja nie zauważyłem tak wysokich prędkości u siebie (mówie o 20)

247. Ela napisał(a):
15 marca 2012, 20:07:15

tyle ze ty mieszkasz z tego co czytam na teo c a ja mowie o teo b.

248. Learn More napisał(a):
13 czerwca 2012, 00:35:55

Wonderful, what a blog it is! This webpage presents useful information to
us, keep it up.

249. Wkurwiony napisał(a):
23 lipca 2012, 12:17:33

Kiedy wreszcie UOKiK weźmie się za brak konkurencyjności dostawców internetu i telewizji na Teofilowie w Łodzi?????????????????????????????? To jest cyt. Magdę Gessler "jakaś paranoja"!!!!!!!!!!!!!!!!!

250. R. napisał(a):
14 sierpnia 2012, 13:00:49

dziasiaj widzialem ludkow z toyi jak ukladali swiatlowod wzdloz aleksandroskiej... z tego co mi powiedzial gosciu , to do konca roku maja uruchomic swoje uslugi na teo takze jest szansa ze cos sie ruszy w temacie tv/net...