Aquapark Fala Łódź - najlepsze sauny w Łodzi - moje 3 grosze

Chcąc podzielić się wrażeniami z czwartkowego pobytu w Aquaparku Fala Aquapark Fala Łódź wioska z saunami, sauny koedukacyjne, strefa nagości jacuzzi (Łódź, Al. Unii Lubelskiej 4) z bliższymi i dalszymi znajomymi którzy od czasu do czasu zaglądają na tego blogaska popełniłem wpis „Aquapark Fala Łódź - wypasiona wioska saunowa”, niestety nie udało mi się go skończyć. A niniejszy wpis stanowi jego rozwinięcie i jest niejako opisem pierwszych wrażeń po otwarciu Fali. Na starej Fali nie miałem okazji być, więc stwierdziłem, że skoro powstała nowa to koniecznie muszę się tam pojawić, zwłaszcza jako miłośnik wody i wszelkiej rozrywki z nią związanej. Od dawna zresztą śledziłem na blogu postępy prac przy budowie Aquaparku, zabierając przy okazji głos w dyskusjach tam prowadzonych. Blog ten i łódzkie wydanie Gazety Wyborczej były moimi podstawowymi źródłami informacji na temat budowy nowej Fali, jej planowanej przyszłości i tego, co będzie, co zaoferuje Łodzianom i w jakiej cenie. Przed pójściem na Falę nie ustrzegłem się tzw. owczego pędu w krytyce zaproponowanych cen za korzystanie z dobrodziejstw Aquaparku Fala (sauny w wiosce saunowej, basenów etc). ale ciężko było się oprzeć, gdyż w ostatnich dniach od łódzkich gazet począwszy poprzez telewizję na mediach elektronicznych, blogach i forach skończywszy wszędzie można było przeczytać, że na Fali drogo, że ceny z kosmosu etc. Co prezentują poniższe cytaty.

Aquapark Fala został otwarty w miniony weekend. Chociaż odwiedziło go wiele osób, z atrakcji skorzystała tylko część z nich. Większość zaskoczyły wysokie ceny biletów. Źródło

Z powodu zgłaszanych przez łodzian uwag o wysokich cenach i niemożliwości wykupienia biletu na czas krótszy niż trzy godziny, wiceprezydent Marek Michalik wezwał wczoraj na konsultacje Witolda Rosseta, dyrektora ds. rozwoju spółki oraz spotkał się z przedstawicielami zarządu aquaparku.  Źródło

w końcu największy aquapark w Polsce to może być tez drogi, pomyłką  kompletną jest dopłata za saunę, może należy to wprowadzić w weekend  , kiedy przewiduje się więcej ludzi?, i powinien być bilet 2godzinny  dostępny Źródło
Otwarcie Aquaparku FalaAquapark Fala tylko dla bogatych Witold Rosset został wrzucony do wody, może to ostudzi jego głowę i skłoni do obniżenia cen biletów. Aż 45 złotych trzeba zapłacić za wejście do otwieranego jutro o godz. 9 aquaparku "Fala". Tyle kosztuje najtańszy normalny trzygodzinny bilet w weekend. Do tego okazuje się, że wejściówka nie uprawnia do korzystania np. z sauny. Za tę formę relaksu trzeba dopłacić 20 zł. Mało kogo w Łodzi na to stać. Czy to w porządku, że władze miasta promują taką drożyznę? Źródło
Nieliczni łodzianie, którzy odwiedzili „Falę”, ze zdumienia przecierają oczy, gdy spoglądają na rachunek potwierdzający zakup biletu. Kasy fiskalne zamiast po polsku, drukują kwity w niezrozumiałym języku. Źródło

Sami przyznacie, że po takiej krytyce nie widząc co jest w środku na własne oczy też zacząłem narzekać, że drogo podobnie jak czytelnicy błoga i grup dyskusyjnych  , przy czym wszystkich nas, lub znakomitą większość łączyło to że jeszcze tam nie byliśmy. Ceny były znane to fakt ale osoby wypowiadające się nie były wewnątrz. Ja postanowiłem, że skoro mam coś krytykować lub chwalić to muszę to zobaczyć (jak wygląda łódzka Fala możesz zobaczyć w galerii na stronie aquaparku).. Mając zgromadzone kupony zniżkowe które drukowała łódzka prasa, postanowiliśmy ze znajomą wyruszyć do Aquaparku Fala.
Gdy dotarliśmy była godzina ok 18 czyli już ciemno, a przynajmniej na tyle ciemno że ciężko było kierowcy zorientować się czy jest jakaś możliwość podjechania pod samo wejście, pan przepraszając powiedział że nie da rady podjechać bliżej i wysadzając nas na parkingu zainkasował 20 PLN. Po czym szybciutko ładnie wyłożonym chodniczkiem do hali głównej  nowo powstałego przybytku, tam nieco zaskoczyła mnie wielkość powierzchni holu (to jest taaaakie duże) i skromna jak na tak wielką powierzchnię szatnia. Choć wydaje mi się, że szatnia jest "przenośna" i elastyczna w zależności od ilości klientów  w miniony czwartek było ich raczej mało. Szybki zakup biletu  dla siebie i okazanie kuponu z Gazety Wyborczej, upewnienie się jakie są zasady korzystania z kompleksu i do przebieralni biegusiem, bo każda minuta cenna a mamy ich tylko 180 ;-). 

Przebieralnie jak słusznie zauważa Pani Matylda z Polska Dziennik Łódzki zamykają się dość specyficznie, za pomocą  takich metalowej blokady, która działa dość specyficznie. W ogólnym rozrachunku zamknąłem się i drzwi się nie otworzyły, ale pierwszy raz widziałem taki wynalazek. Szybkie przebieranie się w strój pakowanie pozostałych ciuszków i już można zdeponować cały swój "majdan" w szafeczce, ale że człowiek nie obyty to nie skumał jak zamknąć szafkę, ale miła Pani wszystko wytłumaczyła i wskazała drogę pod natryski. 
Cały czas na każdym kroku byłem pod wrażeniem otaczającej mnie przestrzeni, porównując do basenów na Styrskiej, Rojnej czy też do basenu  Nowa Gdynia to na Fali jest strasznie dużo miejsca. 

Kiedy dotarliśmy do prysznica, niespodzianka prysznice są  przejściowe i bez drzwi - niby to nie problem ale pierwsze natryski są doskonale widoczne z korytarza, czyli osoba kobieta/facet myjący się pod natryskiem jest doskonale widziany przez chodzących holem. Pomijając kwestie pruderyjności naszego społeczeństwa obawiam się że takie usytuowanie tych prysznicy może powodować to iż wchodząc na basen ludzie nie będą się myli tak dokładnie jak by mogli, będą udawać że się myją, a to już może rodzić jakieś zagrożenie podłapania czegoś. Inna sprawa związana z prysznicami to taka że posiadając własny żel i szampon nie ma go gdzie zostawić (na Nowej Gdyni są półeczki) trzeba biec umytym z powrotem do swojej szafki, tak więc polecam wybierać szafkę blisko prysznicu.

Widok na basen rekreacyjny Aquapark Fala w Łodzi

Gdy weszliśmy  już na część właściwą znowu ogrom powierzchni, „zaliczyliśmy" jeden basen potem drugi , trzeci i tak dalej, chcąc najpierw na szybko zorientować się gdzie co jest. Na tak wielkiej powierzchni można się nieco zagubić, więc chcieliśmy poznać topografię całego budynku przy okazji  korzystając z kolejnych atrakcji, wymieniać wszystkich tu nie będę gdyż to łatwo można sobie przeczytać na stronie Fali oraz blogu , na którym w dziale zdjęcia znajdziemy wiele fajnych ujęć nowo wybudowanego kompleksu, szczególnie polecam te . Po ok 35 minutach, kiedy topograficznie wiedzieliśmy gdzie co znajduje się na części basenowej stwierdziliśmy, że najwyższy czas udać się na część z saunami za które zapłaciłem 20 PLN. 


Przyznaje, że bardzo mnie ciekawiło jak sauny wyglądają i jaki jest regulamin korzystania z nich, gdyż jestem nieomalże uzależniony od sauny ;-) Wielokrotnie na tym blogu pisałem o moich „przygodach” z saunami i wyższości saunowania na modłę fińską  od metody polskiej(czyli kisimy się w majtach). 
W wielu miejscach są z tym problemy, poprawiło się  w tym zakresie na Nowej Gdyni, bardzo często można tam spotkać osoby saunujące zupełnie nago, ewentualnie siedzące i lekko przykrywające się ręcznikiem. Swobodne saunowanie w stroju Adama/Ewy ułatwia pewnie fakt iż sauny są podzielone na męską i damską ale jeszcze rok czy 2 lata temu wszyscy kisili się w strojach kąpielowych, widać idzie ku lepszemu. 

Na Wodnym Raju niestety aż tak dobrze nie jest, niby podział ze względu na płeć istnieje ale poprawnie saunującej osoby nie uświadczysz ani na męskiej, ani na damskiej. Przy czym podział ten jest bardzo umowny, czasem ktoś saunuje w samym ręczniku, ale ze względu na dużą ilość małych dzieci jaki gimnazjalnych i licealnych podglądaczy miejsce to nie sprzyja swobodnemu korzystaniu  z sauny. Mając porównanie z innymi kompleksami tego typu w Łodzi chciałem w końcu zaspokoić moją ciekawość. 

Wioska saunowa w Aquapark Fala - strefa nagościStrefa nagości na saunie Aquapark Fala

W korytarzyku prowadzącym do wioski saunowej  - w Aquaparku jest wioska z pięcioma saunami - ukazały się drzwi z bardzo zachęcającym obrazkiem. Przed wejściem wypytaliśmy o zasady, zresztą Pani w recepcji sama zaznaczyła że dalej jest strefa nagości i tam się przebywa na golasa, o czym poinstruuje nas pracownik. Przed nami wchodziło dwóch panów  ok 43 roku życia wypytując prześliczną brunetkę czy to ona robi masaże i jakie ;-). Ci sami Panowie weszli też do wioski saun razem z nami, ja aby zastosować się do regulaminu chciałem wejść w głąb wioski i poczytać wiszące na saunach informacje. Zanim zdołałem zrobić krok Pani z obsługi już przy mnie stała i informowała że jestem w strefie nagości, a mam na sobie strój kąpielowy, kiedy wyjaśniłem Pani ze szukam jakiegoś regulaminu by odpowiednio się zachować Pani stwierdziła że OK, że ona wszystko powie. Powiedziała dokładnie to samo co znajoma która mieszkała w Finlandii, że z sauny korzysta się nago, że nie wolno siadać gołym ciałem na deskach, że trzeba to robić na ręczniku(ręczniki daje obsługa) dokładnie krok po kroku co i jak kiedy do jakiej sauny w jakich odstępach czasowych, dokładnie wszystko, co osoba wchodząc do sauny powinna wiedzieć. 

Obsługa wioski saun w aquapark Fala

Kiedy przygotowaliśmy się do wejścia do sauny parowej-krystalicznej okazało się, że dwaj Panowie są wewnątrz, uniknęli konfrontacji z Panią i siedzieli w „gaciach”, moja towarzyszka nieco zakłopotana stwierdziła, że to nie fair, że my paradujemy na golasa, a panowie tylko się gapią.  Radość panów nie trwała zbyt długo gdyż rezolutna Pani postawiła Panom warunek albo opuszczają strefę nagości, albo się rozbierają - rozebrali się z lekkim zakłopotaniu. Jest nadzieja, że kolejnym razem będą wiedzieli jak się zachować.
sauna na podczerwień Fala Aquapark ŁódźCała wioska to 5 różnych saun: parowa-krystaliczna, parowa z chromoterapią, klasyczna sauna fińska, sauna fińska zewnętrzna oraz kabina na podczerwień., 2 pomieszczenia do wypoczynku i basen z ciepłą wodą pełniący rolę jakuzzi. Całość oczywiście też robi wrażenie, wszyscy saunujący robią to zgodnie z zasadami, czego starannie pilnuje Pani z obsługi. Wszystkie sauny duże przestronne pomieszczą po kilkanaście osób z zachowaniem komfortu wypoczynku. Przyznam, że pobyt w wiosce zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, pomijając już wrażenie wizualne związane z samym kompleksem chodzi mi bardziej o wrażenia związane z pełnym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się koedukacyjnej sauny, nie spodziewałem się strefy nagości a tu taka miła niespodzianka. Aż dziw bierze że "Miasto" i Kropaszenko w żaden sposób nie negowało takiego podejścia do saun w Aquaparku. Wielu łodzian pewnie przeżyje szok, wielu się ucieszy podobnie jak ja, mam nadzieje, że wioska saunowa pozostanie taką jaka jest i oprze się ewentualnym naporom pruderyjnego społeczeństwa.
Po 1,5 godzinnym pobycie na saunach i wylegiwaniu się w jakuzzi, skorzystaliśmy z pozostałych wodnych atrakcji Fali, cena 55 PLN może i znaczna ale w pewien sposób dokona się selekcja. Wiem to może nieładnie ale jak czasem widzę „karki” na Wodnym Raju które nie potrafią się zachować stwarzając zagrożenie dla innych to skłaniam się ku twierdzeniu, że bilety na Falę są ok. Może ciężko będzie tam chodzić co tydzień i na 2 osoby wydać 110pln ale przynajmniej póki trwa promocja i 1 bilet gratis z kuponem drukowanym w gazetach to można chodzić często. Do czego zachęcam. ;-)
Jeśli dla niektórych nie jest to najlepszy basen w Łodzi to cóż sprawa gustu, ale na pewno jest to najlepsze miejsce do saunowania dla naturystów, osób o otwartych umysłach bezpruderyjnych ;-)

basen do pływania na golasa - Jakuzzi

Linkowane zdjęcia pochodzą z bloga o Fali http://www.basen.lodz.pl/ jak również ze strony Aquaparku Fala.
Zobacz także inne wpisy o Fali i saunach lub użyj opcji wyszukiwarki wpisując szukaną frazę,

Relacja pisana "na gorąco", proszę o wybaczenie w kwestii stylistyki i składni :)
Z czasem dorobiłem się nieco lepszego opisu, zachęcam do zapoznania się z nim na stronie naturystyczne sauny w Polsce - Świat saun na Fali

Przeczytałeś tekst? Fajnie! Dzięki za czas który poświęciłeś. Podobało się? Kliknij więc Lubię to!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
comments powered by Disqus

1. Dominika napisał(a):
12 lutego 2008, 09:33:01

45 za caly dzien nie jest wcale porazajaca cena, jak za TYLE i TAKIE atrakcje (bez sauny:P). Chetnie sie wybiore bedac w Lodzi :)
W byle jakim aquaparku w Polkowicach, za calodzienny placi sie 31 zl, a nie ma nic do roboty.

Pozdrawiam :)

2. Piotr Szymczak napisał(a):
12 lutego 2008, 09:50:25

@ Dominika koniecznie musisz odwiedzić Aqua ;-)

3. Dominika napisał(a):
12 lutego 2008, 12:26:28

koniecznie odwiedze :D

4. Marti napisał(a):
09 marca 2008, 20:32:57

nie warto, ten aqua to kompletna klapa, po 40 min. zaczełam się nudzic jak mops, bo ze wszystkiego już skorzyatałam, prócz tych saun -zapewne z powodu zamkniętego umysłu i pruderyjnosci, choc może w małej czesci dla poszanowania swojej prywatnej intymnosci ( a saune uwielbiam i korzystając z niej również nie „kisze się „ w stroju-po prostu wole w mniejszych salonach zamawiac saune indwidualnie, nie musząc wystawiac swojego ciała na widok oczom nieprzeznaczonym. Osobiscie mi sie nie podobało i wiecej tam nie pójde. Obiekt jest zdecydowanie przereklamowany.

5. as napisał(a):
14 marca 2008, 00:32:07

Sauna na Fali to najlepszy obecnie obiekt saunowy w Polsce. Polecam. Przestrzegane są zasady saunowania. Miła, kulturalna, kompetentna i stanowcza obsługa. Wszyscy saunują nago i nikt nie robi z tego faktu sensacji. Jak w każdym cywilizowanym kraju.

6. oN napisał(a):
17 marca 2008, 16:14:51

chętnie wybiorę się na saunę w miłym damskim towarzystwie. może jakas Pani zdecyduje się na to? :) pozdrawiam tmaciej13@poczta.onet.pl

7. olleńka napisał(a):
30 kwietnia 2008, 19:39:53

mam się wybrać na fale warto?

8. Kaśka napisał(a):
30 kwietnia 2008, 19:40:51

Warto

9. pruderyjny napisał(a):
09 maja 2008, 14:10:53

Dlaczego to TY masz decyzdować o tym, czy lepiej dla MNIE jest kisić się na saunie w „majtach” czy bez??? To jest moja a nie twoja sprawa. Owszem, rozumiem że Aquapark przygotował „atrakcje” dla fanów paradowania bez majtów, ale zachodzę w głowę, dlaczego nie pomyślał – w rozmachu inwestycyjnym – o „pruderyjnych”? Pytanie jest również o to, czy każdy „pruderyjny” ma zagwarantowaną możliwość korzystania z ręcznika (jako osłony) podczas użytkowania wszystkich atrakcji saun (również jaccuzzi!)? Drugie pytanie – czy Pani z obsługi również przestrzega regulaminu…:-) Co do twojej fascynacji Falą – pochwały od osoby, która jedyny problem w umieszczaniu natrysków na widoku publicznym wiąże z „pruderyjnością” Polaków (bo mogą nie umyć się dokładnie…), są wiele mówiące… No cóż, jeśli chcesz sobie poparadować również na ulicy (też miejsce wystawione na widok publiczny) bez „majt” to proszę bardzo. Tylko się nie zdziw, jeśli cię jakiś „pruderyjny” policjant skuje.

10. Piotr napisał(a):
09 maja 2008, 20:07:09

nie ja decyduje tylko regulamin, chcesz korzystać akceptujesz regulamin, nie podoba ci się to Trudno twoja wola możesz to wyrazić i nie korzystać. Inna sprawa to sprawa higieny i zwyczajów, ale nadrzędny jest regulamin. Mi jak jakieś miejsce nie pasuje to z niego nie korzystam, inna sprawa jak coś jest publiczne – państwowe więc jako obywatel PL mógłbyś się domagać zagwarantowania pewnych norm do których jesteś przyzwyczajony.

A co do tego czy to moja czy Twoja sprawa, uwierz mi że moja skoro w przepoconych na saunie majtach wszedłbyś do jackuzi, wiesz to moje zdrowie i za każdym razem zwracam uwagę komuś kto jest nagi ale wlazł do jackuzi bez mycia. Umówmy sie że większa szansa na to że nie wniesiesz zarazków do wody jest wtedy gdy pocisz sie w ręcznik a nie w kąpielówki z których raczej trudno coś wypłukać.

dlaczego nie pomyślał – w rozmachu inwestycyjnym – o „pruderyjnych”? .

Pewnie dlatego że mógł, prywatna firma więc wiesz .... Jeżeli otworzysz sobie prywatną firmę i będziesz sprzedawał np bieliznę dla szczupłych mimo że społeczeństwo będzie otyłe to Twój wybór, może np ci chudzi są w stanie wygenerować zyski z jakich będziesz zadowolony. Pewnie podobnie jest w przypadku Aquaparku, jest taka zasada ze 20 % klientów generuje 80 % zysku ;-)

Pytanie jest również o to, czy każdy „pruderyjny” ma zagwarantowaną możliwość korzystania z ręcznika (jako osłony) podczas użytkowania wszystkich atrakcji saun (również jaccuzzi!)? .
Nie nie ma zagwarantowane, jak sobie to wyobrażasz wchodzisz do b wilgotnej sauny w ręczniku a wychodzisz z kompletnie mokrym a potem kładziesz ten ręcznik w suchej saunie na deskach, od tego psują się deski. Inna sprawa nie wyobrażam sobie kogoś owiniętego w Jackuzi ręcznikiem. Tak jak mówiłem sprawa jest prosta akceptujesz regulamin wchodzisz na sauny na własne życzenie i chodzisz nago jak pozostali, nie akceptujesz trudno – możesz skorzystać z sauny w innym miejscu.

Pani z obsługi nie korzysta z sauny, nie jest klientem więc ma strój przewidziany przez pracodawce, lecz już kilka razy byłem w czasie kiedy pracownik działu saun korzystał z nich w swój wolny dzień od pracy i stosował się do regulaminu. Innymi słowy jak panie pracują to sa ubrane a po pracy przychodzą na saune i chodzą nago

w kwestii prysznicy to napisałem dokładnie tak

Kiedy dotarliśmy do prysznicy, niespodzianka prysznice są przejściowe i bez drzwi – niby to nie problem ale pierwsze natryski sa doskonale widoczne z korytarza, czyli osoba kobieta/facet myjący się pod natryskiem jest doskonale widziany przez chodzących holem. Pomijając kwestie pruderyjności naszego społeczeństwa obawiam się że takie usytuowanie tych prysznicy może powodować to iż wchodząc na basen ludzie nie będą sie myli tak dokładnie jak by mogli, będą udawać że się myją, a to już może rodzić jakieś zagrożenie podłapania czegoś. .

Napisałem ze to może być problem , zważywszy że nie wszyscy klienci Fali korzystają z saun, ci którzy się myją na wiosce saun nie mają problemu z nagością. Chodziło mi o to że osoby mogą się czuć skrępowane (co sam doskonale rozumiem – też bym sie czuł w takiej sytuacji)i może to prowadzić do tego ze ktoś myjąc się w pospiechu zapomni sie dokładnie umyć i przyniesie jakieś zarazki. CO zresztą się potwierdziło patrz Gronkowiec na Fali

a w kwestii policjanta, proszę bez osobistych wycieczek nie znasz mnie to raz a dwa to ja nie mam problemu z nagością, gdzie są miejsca gdzie ona jest wymagana potrafię sie dostosować natomiast po ulicy nie biegam na golasa i raczej nie zamierzam

11. as napisał(a):
16 maja 2008, 18:27:05

Aquapark FALA Łódź ma zaszczyt zaprosić na imprezę naturystyczną, która odbędzie się 7 czerwca 2008 roku o godzinie 22:00 (po godzinach otwarcia). Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wykupienie biletu wstępu i stosowanie się do zasad panujących wśród naturystów. W celu zapewnienia wysokiego standardu i dbałości o komfort naszych gości impreza jest skierowana do rodzin z dziećmi, par oraz małżeństw.

Impreza potrwa 3 godziny (22:00 – 01:00). W programie przewidziane są zajęcia z AquaAerobicu dla dorosłych oraz AquaFun dla dzieci, a także korzystanie z saun i części Fala Spa&Wellness (po uprzedniej rezerwacji).

Cena promocyjna biletu wstępu to 45 zł (Hala Basenowa+sauny). Warunkiem skorzystania z promocji jest wpłata pieniędzy na konto Aquaparku do 27 maja br. Po tym terminie cena biletu wynosić będzie 65 zł. Dziecko do lat 12 pod opieką rodzica (opiekuna) ma darmowy wstęp. Tych z Państwa, którzy zechcą skorzystać z promocyjnej oferty prosimy o przesyłanie maili z imionami i nazwiskami osób, dla których chcecie Państwo zakupić bilety, na adres: impreza@aquapark.lodz.pl. W mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta, na które należy dokonać przedpłaty. Po jej uiszczeniu na Państwa adres prześlemy zasady uczestnictwa oraz imienne zaproszenie na imprezę, którego okazanie będzie uprawniało do wejścia na Noc Naturystów.

Rezerwacji masaży i zabiegów w Fala Spa&Wellness należy dokonywać do 27 maja pod numerem telefonu: (42) 298 57 02.

Chcielibyśmy wrócić do tradycji, która niegdyś była obecna na „Starej Fali”, gdzie regularnie odbywały się wybory Miss Natura, a naturyści byli jej stałymi gośćmi. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie „Noc Naturystów”. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony.

Aquapark FALA Łódź
www.aquapark.lodz.pl

12. Piotr Szymczak napisał(a):
16 maja 2008, 18:58:20

no no no robi się ciekawie ;-)

13. as napisał(a):
16 maja 2008, 21:26:10

Mam nadzieję, Piotrze, ze zawitasz do nas z partnerką i się w końcu poznamy, a Wy staniecie się wyznawcami jedynego słusznego stroju kąpielowego:-)

14. Przekluta33 napisał(a):
19 maja 2008, 18:23:49

Czy wiadomo już, ile jest osób zainteresowanych rezerwacją .Pozdrawiam Aga i Adam

15. On napisał(a):
16 czerwca 2008, 09:58:03

ponownie szukam miłego damskiego towarzystwa do odwiedzenia wioski saun na fali. BEZ ŻADNYCH PODTEKSTÓW I INNYCH PROPOZYCJI. nie szukam kochanki, nie szukam partnerki, a jedynie miłego towarzystwa NIC INNEGO. barnaba13@buziaczek.pl

16. On napisał(a):
17 czerwca 2008, 14:46:22

nie przeczytałem wczesniej tych dziwnych komentarzy odnośnie nagości w świecie saun. no przecież, jak kogoś razi widok nagiego ciała, ergo nie chce wystawiac na taki widok swojego ciała to niech korzysta z innych saun, w łodzi jest sporo. niech po prostu nie chodzi na falę, to szalenie proste :) tam niech chodzą Ci którzy zasadę nagości (co jest tak naturalne, że aż boli brak zrozumienia tej materii) w pełni akceptują. ja byłem tam wczoraj i było super. naprawdę jest rewelacja ….. no i ta naprawde miła, profesjonalna obsługa :) polecam i zapraszam

17. SAUNOMANKA napisał(a):
20 czerwca 2008, 14:28:16

A JA WAM POWIEM JAK TO WYGLADA U MNIE W NIEMCZECH:obiekt jest przepiekny i ma wszytko co potrzeba.ale…przychodza tutaj glownie single poujacy na krotkie romanse.wszyscy paraduja nagi i zeby bylo smieszniej im gorzej wygladaja tym wiecejpokazuja,baby grube z celluitisem i walami wdziecza sie do kazdego chlopa.w jacuzzi siedi po paru turkowi glosno komentuje ,widzialam pare uprawiajaca sex w pkoju relaksu.dla mnie to jest zwyczajny swinger club

18. dika napisał(a):
30 lipca 2008, 21:29:05

a co jeśli mi pałka stanie?? przecież trudno będzie się powstrzymać jak przyjdzie jakaś ładna kobieta :)

19. Piotr Szymczak napisał(a):
31 lipca 2008, 00:10:30

male szanse, wszystkie kobiety z obstawa, samotnych nieuswiadczysz …

20. On napisał(a):
31 lipca 2008, 09:29:15

piotr – mylisz się i to bardzo, jest sporo wolnych kobiet na fali w saunie. są same i miłe, wielokrotnie jak odwiedzam saunę spotykam i poznaję wolne kobiety. ale skoro taki ktoś, jak dika pisze, że coś mu tam stanie, to nie ma się co dziwić, że nikogo nie poznaje …..

21. Piotr Szymczak napisał(a):
31 lipca 2008, 10:11:21

@ On fakt, odpowiadałem wczoraj hurtowo na komcie przez komunikator, leżąc na plaży i chyba nie doczytałem ze chodziło o sauny, albo uległem chwili i zamiast napisać o saunach napisałem o nagiej plaży w Grzybowie. Fakt na Fali można spotkać wiele „pojedynczych” kobiet, nigdy nie wnikałem czy są same czy nie ale Panie zazwyczaj są bardzo miłe i nawet ame nawiązują rozmowę. Że „Ona tutaj pierwszy raz nie wie jak sie zachować, co daje ta czerwona przez wszystkich zachwalana”, ale raczej kolega ze stojącą pałką ma niewielkie szanse na udane polowanie – bo chyba o to koledze chodziło … ;)

22. On napisał(a):
31 lipca 2008, 15:38:07

ale ale , jaka plaża? w jakim grzybowie? napisz coś więcej. bardzo chętnie wybiorę się tam, gdzie to jest? jak tam trafić?

23. Piotr Szymczak napisał(a):
31 lipca 2008, 15:44:18

Grzybowo kolo kolobrzegu wpisz w google naga plaza grzybowo a znajdziesz interesujace info

24. On napisał(a):
31 lipca 2008, 16:25:44

a już myslałem, że to gdzieś koło łodzi. szkoda. a może Ty znasz ciekawe miejsca w okolicach łodzi z nagą plażą?

25. wrg napisał(a):
04 sierpnia 2008, 22:01:06

hej hej mam kilka pytań o chce ie udac do swiata saun na fale ale czy pierw muze wykupić bilet na basen i gdzie mam zostawić kostium jak wejde do strefy nagości…wogole od czego mam tam zacząj jak wejde od razu zdejmowac wszytsko co mam :) czy prysznice??

26. Ona..23 napisał(a):
04 sierpnia 2008, 22:03:23

Witajcie Drodzy – mam pytanie do tych co regularnie odwiedzaja sauny na fali…kiedy jest najwięcej pokplenia młodszego?? jestem z tych poniżej 25 lat więc nie chciała bym za bardzo paradowac przed starszymi panami…może jest jakiś okres gdzie więcej przychodzi ludzi młodych albo np gdzie wogóle jest mało korzystajacych??

27. Piotr Szymczak napisał(a):
04 sierpnia 2008, 22:10:33

Jak na razie nie ma samych biletów na saune, więc jeżeli chcesz iśc na sauny to i tak musisz kupic bilet na basen, przy czym czas pobytu na saunie wlicza się w czas jaki kupiłeś na basen. Innymi słowy kupujesz bilet na basen na 3 godziny ale 2 siedzisz w saunie to zostaje ci tylko godzina na basenie, równie dobrze możesz siedzieć całe 3 godziny w saunie. Co do przebieralni, mozesz zrobić tak – zakładam ze chcesz isc tylko na saune(albo idziesz na nią w pierwszej kolejności) kupujesz bilet z sauną, idziesz do przebieralni usytuwanej przy saunach tam masz 3 kabiny w których sie mozesz rozebrać, choć wiekszość i tak rozbiera sie niewchodząc do tych kabin, zostawiasz swoje ciuchy w szafce na chipa i mozesz isc do sauny. Przed sanuami jest recepcja tam Pani ci da jak poprosisz ręcznik, zakładam że jesteś w kostiumie i masz swój ręcznik nalezałoby wtedy iść pod prysznic usytuowany tuż za recepcją umyć się a na czas mycia kostium odwiesic na wieszaczek, potem zaobserwowaną praktyka jest upolowanie łózka i zazwyczaj wszyscy tam zostawiają swoje kostiumy przykryte swoim ręcznikiem domowym, a korzystają na terenie saun z firmowego. Ja i moi znajomi idziemy w pierwszej kolejnosci do recepcji koło saun, bierzemy ręczniki wracamy do przebieralni i tam sie rozbieramy zostawiając kostiumy w szafkach a owijając się recznikami z Fali, potem pod prysznic bo to konieczne jest by sie umyć, zresztą każda nowa osoba i nie tylko nowa jest instruowana przez pracownika co i jak …. Ja proponuje moją metodę jako wielokrotnie sprawdzoną, bo rozwieszone kostiumy na leżakach nie wyglądają zbyt estetycznie, ale tak jak powiedziałem rózne sa szkoły

28. Piotr Szymczak napisał(a):
04 sierpnia 2008, 22:21:15

@ Ona 23 cięzko określić kiedy jest więcej ludzi młodych, powiem ci ze panowie po 50 tce są niegroźni zresztą rozsądny facet nie idzie wyrwac „laski” do sauny co najwyzej zaprasza ją na basen stawiając przed faktem dokonanym wtedy głupio jej sie nierozebrać ;) Jezeli tylko nie masz oporów przed chodzeniem na golasa to pora o której sie wybierzesz nie powinna miec znaczenia, Mało ludzi jest rano, i w godzinach około południowych wieczorem „po pracy” od 16 tej czasem jest więcej osób ale zazwyczaj są to pary albo matka z córką albo znajomi płci obojga, bywaja też panowie sami ale niewielu takich, bywają też kobiety same co do wieku to przedział wiekowy jest różny począwszy od 18 latków na 65 latkach skończywszy Ja z moją znajomą wybieramy się jutro i jak będzie pogodda to na cały dzień jestesmy nieco starsi od Ciebie ale też zaliczam sie do tych młodszych …..

29. On napisał(a):
05 sierpnia 2008, 11:41:39

dokładnie Piotr, jeśli nagość nie jest problemem to pora odwiedzin sauny nie ma znaczenia. ja byłem wczoraj ok 11 i byłem sam ….. (jedna sauna-parowa jest uszkodzona).

30. On napisał(a):
05 sierpnia 2008, 11:46:05

Ona23 – większość tych kobiet co to chciałyby ale się boją uważa, że w saunie panowie są po to by patrzeć, podglądać itd. BŁĘDNE MYŚLENIE !! nie chodzi się na saunę by oglądac nagie kobiety, nie tylko po to … dlaczego Wy tak myślicie? skad takie podejście? a poza tym, panowie na saunie też są nadzy, zatem jest równo :)

31. On napisał(a):
22 sierpnia 2008, 08:26:44

Byłem wczoraj w świecie saun na fali. jest co raz więcej pań, które przychodzą same bądź z koleżanką. tak jak wczoraj, gdy ok 15 przyszły dwie ok 25 letnie szalenie atrakcyjne dziewczyny które kompletnie bez skrępowania chodziły w świecie saun zupełnie nago i w ogóle nie potrzebowały ręczników :). proszę nie myśleć, że chodzi mi o jakąś niezdrową fascynację. absolutnie nie. ale trzeba stwierdzić, że wrażenia estetyczne były niewiarygodnie miłe. poza tym, w moim odczuciu, obecność kobiet, odważnych kobiet to po prostu ... łagodzenie obyczajów :) obecność każdej kobiety na saunie jest po prostu mile widziana :) pozdrawiam

32. Piotr napisał(a):
22 sierpnia 2008, 10:27:07

@ On ja wczoraj ze znajomą też byłem, ok 19-22 było mało ludzi ale kobiety tez były i w parach i bez ;) niestety pod koniec ok 21 weszła taka Pani która mimo że Pani z obsługi wyjaśniła jej co i jak nie przystosowała się do panujących tam zasad. Moja znajoma interweniowała kiedy Panie usiłowała wejść do brodzika, wcześniej nie było widać czy Pani ma na sobie kostium bo w „czerwonej siedziała” na ręczniku a drugim była szczelnie owinięta, fakt po kąpieli w saunie poszła pod prysznic, niestety w stroju jak się okazało i w tym stroju chciała wejść do bańki z wodą. Na wyraźne zwrócenie uwagi przez moją znajoma Pani stwierdziła ze wejście w stroju wcale nie jest niehigieniczne ze dla niej o wiele bardziej niehigieniczne jest wchodzenie na golasa, a poza tym jak się wyraziła na basenie tez się pływa w kostiumie i nikt z tego nie robi „halooo”. Moja znajoma więc zwróciła jej uwagę że skoro nie akceptuje regulaminu to nie powinno jej tu być, bo albo się powinna dostosować albo wyjść..... Pani niestety wykazała się daleko idącą upartością i głupotą zarazem bo dalej robiła „swoje” oczywiście na kablowaliśmy do obsługi ;)

Dalej nie potrafię zrozumieć ludzi, jak idę do kręgielni Grakula w Manufakturze to mimo że mam swoje wygodne obuwie w którym może by mi się lepiej rzucało to jednak przebieram się w dostarczane obuwie przez pracownika kręgielni, akceptując przy tym regulamin. Gdyby założenie obuwia które nosi każdy było dla mnie jakimś problemem poszedłbym do kręgielni która pozwalałaby mi grać np. w sandałach czy japonkach ;)

33. yyy napisał(a):
27 sierpnia 2008, 23:02:31

a jak wygląda kwestia zadbania okolic intymnych – czy krzaczki są dopuszczalne czy tylko ogolone dot. to również facetów??

34. piotr szymczak napisał(a):
28 sierpnia 2008, 01:31:06

panuje tu dowolność, jak lubisz na zero jestes na zero jak masz krzaczki i to lubisz to tez dobrze. Wazne by samemu sie akceptować, to podstawa :P

35. era napisał(a):
18 września 2008, 11:22:01

troche sie nie moge zorientować jaka jest kolejnosc zeby móc skorzytsać z saun, pierw musze wykupić bilety i potem? czy ide na czesc basenową i tam zostawiam wszytsko i w samym stroju kąpielowym i teraz nie wiem czy z klapkami czy bez ide do swiata saun – i tam udaje się do…własnie do rejetacji, potem pod prysznice i tam się rozbieram a strój zabieram ze soba i zostawiam go gdzieś na leżakach?? czżby dobry był mój tok myslenia?

36. Piotr Szymczak napisał(a):
18 września 2008, 11:34:29

@ era to zalezy co chcesz zrobic w pierwszej kolejnosci zakładam ze chcesz isc na saune w pierszej kolejnosci a potem na basen więc kupując bilet zaznaczasz ze chcez bilet z saunami dostajesz zółta obrączka. wtedy lepiej od razu isc do przebieralni przy saunach tam sie rozebrac do rosołu i owinowszy sie tylko w recznik wejsc do swiata saun w klapkach i z recznikiem, wziąc prysznic i skorzystac z saun po skonczonym saunowaniu mozesz wrócic do przebieralni obok saun załozyc kostium i wejsc na hale basenowa To czy chcesz bilet na saune czy nie mówisz przy zakupie biletu w recepcji/kasie

37. On napisał(a):
04 października 2008, 10:28:29

Piotr wybierasz się na wieczór naturystów? A poza tym, mam pytanie, chodzisz do świata saun z przyjaciółką, prawda? Byliście może ostatnio w środę ok godz 17?

38. piotr szymczak napisał(a):
04 października 2008, 10:45:50

wybieram się, nie to nie była środa, ale wtorek ok godziny 18.30

39. On napisał(a):
12 października 2008, 21:18:28

Witaj. Jak udała się noc nagusów? Żałuję, że ja nie mogłem się tam udać, strasznie żałuję ....

40. piotr szymczak napisał(a):
12 października 2008, 21:35:01

dziś najpóźniej jutro pojawi się notka sprawozdawcza tu na blogu albo na moim nowym dziecku będącym w trakcie budowy

41. refren 34 napisał(a):
03 listopada 2008, 22:33:25

hej znacie może nagie sauny w Poznaniu?

42. Magda (26) napisał(a):
05 listopada 2008, 22:31:20

Witam, udało mi się wpaść na Falę 3 krotnie i zawsze było wspaniale. Dobry wypoczynek, miła obsługa, pełna kultura. Kobiet było może 7- 10 a Panów ok. 20. Będę pojawiać się w wolne chwile i może zachęcę znajomych bo warto wydać „kilka groszy” zamiast siedzieć w knajpce w oparach. Magda

43. Kaśka + Tomek napisał(a):
05 listopada 2008, 22:35:02

hej wam, kiedy najlepiej pojawić się w świecie saun. Są jakieś lepsze dni i lepsze godziny ?? Jesteśmy naturystami od 3 sezonów. Możey wpadać 1 raz na tydzień ale odległośc 40 km jest dla nas znacząca.

44. piotr szymczak napisał(a):
06 listopada 2008, 11:18:58

@ Magda26 Ja bywam dość często i też zawsze wychodzę zadowolony, bywam zazwyczaj tylko na saunach, czasem na basenie ale i tak proporcja sauna basen to 85:25% czasu. Też namawiam znajomych i znajome cześć się decyduje ale znakomita większość znajomych ma jednak problem z zaakceptowaniem swojego ciała i przełamaniem wstydu …

Co do pubów, też warto do nich skoczyć czasem, ale w pubie raczej ciężko o wyciszenie i relaks jaki bez problemu można uskuteczniać na saunie

Pozdrawiam i być może do zobaczenia na FAli

@ Kasia i Tomek

na tygodniu w godzinach porannych do ok 15/16 jest niewiele osób lub wcale więc można mieć sauna na wyłączność bo i tak nikogo nie ma albo siedzi w innej saunie :) Powiedzmy że w tych godzinach porannych to więcej niż 20 osób nie widziałem. Popołudniami zawsze jest więcej ludzi ale nie na tyle dużo by można było mówić o tłoku, zawsze się znajdzie miejsce do leżenia :) Weekend rządzi się swoimi prawami – jak to weekend :)
Strefa saun- zawsze jest strefą nagości więc tu zawsze sie na golaska biega :)

również pozdrawiam i wpadajcie do Łodzi

45. Sylwia -studentka napisał(a):
06 listopada 2008, 14:35:59

Ze względu na zajęcia mogę pojawiać się w saunach na FALI jedunie w czwartki ok 18-20. Napiszcie czy jest to dobry termin na spotkanie w Wami i … wypoczynek. Mam nadzieję, że was tam odnajdę. Podajcie wszelkie wskazówki jak trafić i jakie są wymogi w saunach, Yacuzzi itp.
Dzięki z góry- S.

46. Piotr Szymczak napisał(a):
06 listopada 2008, 16:53:56

Sylwia jak coś odezwij sie na GG, ale zaraz tu i tak wyłuszcze co i jak ...

47. para (28,31) napisał(a):
06 listopada 2008, 21:47:19

Kilka dni temu nareszcie dotarliśmy na Falę i świat Saun.
Obiekt wspaniały, ciepło, możliwość napicia się kawy, poczytania gazety i to wszystko w Świecie Saun – czyli wypoczynek bez ubranek. Miła atmosfera, brak gapiów, stosunek kobiet to mężczyzn chyba jak wszędzie 30/70%. Jesteśmy miło zaskoczeni i będziemy stałymi bywalcami 1 raz w tygodniu. Padło już tu na forum pytanie : kiedy jest nas najwięcej, będzie miło jak stworzy się spora paczka sympatycznych bywalczyń i bywalców. Łatwiej wtedy namówić następne pary ( w szczególności kobiety) M.B

48. piotr szymczak napisał(a):
07 listopada 2008, 00:41:05

Sylwia a więc tak …..

Ja osobiście bywam w różne dni i w różnych godzinach, czasem rano czasem wieczorem, wszystko zależy czy mam z kim iść czy nie ….. Np dziś byłem sam niestety w godzinach 13-16, ale to dlatego ze w tym tyg pracuje na popołudnie. W następnym pracuje do 15 więc na saunach raczej zabawię popołudniem ….

jak trafić? w sensie gdzie jest Fala – na Aleja Unii 4 dojazd 83,9,43, czy gdzie są sauny – przy wejściu jest plan budynku, a najlepiej zapytać obsługi.

Wymogi:

1 myjesz ciało pod prysznicem (nago)

2 wycierasz się do sucha

3 wchodzisz do wybranej z saun na każdej jest informacja jaka to sauna i jak należy się w niej zachować. w saunach mokrych siadasz nago na siedzisku(nie wolno wnosić tam ręcznika bo zaraz będzie mokry), w saunach suchych siadasz kładziesz się na ręczniku tak aby żadna część ciała nie dotykała desek, stopy też nie mogą dotykać desek. W zasadzie powinno sie siedzieć nago, tak ciało lepiej chłonie ciepło wydziela toksyny i lepiej odpoczywa, niektóre kobiety sie krepują i są owinięte ręcznikiem, moim zdaniem nie warto, bo tracisz pozytywne działanie sauny to raz , a dwa jak pójdziesz zmyć pod pod prysznic albo wejdziesz do Jackuzi, albo bańki z woda to i tak ręcznik zdjąć musisz więc i tak ktoś Cię nagą zobaczy ….. Zasada jest taka skoro jest tam strefa nagości to jesteśmy nago :)

4 Po każdej saunie należy zmyć z siebie pot, i wystudzić organizm i odpocząć – w ten sposób hartujesz swój organizm i z czasem nie będą groźne żadne przeziębienia

5 Do Jackuzi też wchodzimy nago :) uprzednio myjąc się ....
to chyba tyle , jak będziesz wchodzić dostaniesz rzecznik od obsługi jak powiesz że jesteś 1 raz to wszystko wytłumaczą CI jeszcze raz :) do miłego

49. piotr szymczak napisał(a):
07 listopada 2008, 00:44:46

@ para (28,31) Słusznie mówicie, ale z przekonywaniem nowych osób któ¶e nigdy nie były na gołej plaży ani na saunie, lub wychodzą z założenia że kobieta nago może pokazać się tylko mężowi, to namówić takie osoby jest cięzko … Co nie znaczy że nie należy próbować :)

50. K+S napisał(a):
08 listopada 2008, 13:41:19

wczoraj byliśmy 1 x na Fali w Swiecie Saun. Zapewniamy, że nie ostatni. Nawet zapisaliśmy się jako stali klienci i co 5 wejście darmowe. Zona się obawaiał nagości ale widząc inne Panie i dziewczyny po 10 min była już w pełni „ naturalna” Atmosfera super, mili ludzie i obsługa.Jednym słowem dobry wypoczynek na jesienne słoty. Będziemy bywać min 1 x w tygodniu po 18.

51. para 34 /41 Pabianice napisał(a):
09 listopada 2008, 10:52:40

Potwierdzamy uprzednie Wasze wpisy. Ciepło, miło, relaks jakiego od wakacji nie zaznaliśmy. Nieco obawialiśmy się czy nagość nie będzie nas krępowała i czy nie będziemy sami ale już po chwili poaznaliśmy miłe małżeństwo. Polecamy wszystkim, młodym i starszym. Mozna wsapniale wypoczywać

52. piotr szymczak napisał(a):
10 listopada 2008, 13:05:28

@ K+S cieszę się że byliście 1 raz i byliście zadowoleni, no i gratulacje dla żony za przełamanie bariery :))

@ para 34/41 Na Fali związało się już sporo znajomości …. fajne miejsce

53. małżęństwo 33 /38 napisał(a):
11 listopada 2008, 12:11:30

widać, że jesienią formum się ożywiło i dane są aktualne.
Mieliśmy chwilę wolnego i wpadliśmy z małżonką do Świata Saun, a tu niespodzianka- zdecydowanie więcej osób niż miesiąc temu a kobiet przybywa. Widać, ze powoli forma nagiego relaksu przyjmuje się po latach głuszy, gdy nie było takiego miejsca na naszej okolicznej mapie. Namawiamy znajomych i są bliscy odwiedzin, pertraktujcie ze swymi – zawsze będzie milej w większym gronie.

54. efka napisał(a):
11 listopada 2008, 21:27:06

Strona pewnie sponsorowana.
Moje obserwacje:
1. dużo rozebranych facetów (niektórzy w zwodzie, a jakże…), zaczepiają kobiety
2. jak któraś lubi widoki męskich nażądów płciowych, to jest to właściwe miejsce na takie widoki – tabuny snujących się facetów, łypiących na dziewczyny
3. jeśli zaś wolicie kobiety – mizerna ilość i tylko niektóre decydują się paradować nago
4. co do narzuconych reguł strefy nagości – wątpię, żeby było to zgodne z prawem (np. ostatnio nawet skazana przez sąd była dziewczyna, która opalała się bez biustonosza), a co z poszanowaniem ludzkiej godności
5. najważniejsze – to, co ma być tak higieniczne – brak ręczników, wielka pomyłka!!!! NIKT NIE DEZYNFEKUJE ŁAWEK PO KAŻDYM WEJŚCIU KLIENTA, A NP. W GABINECIE GINEKOLOGICZNYM JEST TO OBOWIĄZKOWE. DLA TYCH CO NIE WIEDZĄ – WYDZIELINY Z NARZĄDÓW PŁCIOWYCH NOGĄ PRZENOSIĆ DROBNOUSTROJE TYPUWZW (WIRUSOWE ZAPALENIETROBYTRUDNE DO POZBYCIA ZARAZKI, NIENISZCZONE W TEMPERATURZE SAUNY), RZEŻĄCZKA, CHLAMYDIE (NAJCZĘSTSZE ZAKAŻENIE), RZĘSISTEK POCHWOWY, WIELE BAKTERII, GRZYBY...
6. część osób przychodzących na sauny do łódzkiej Fali ,ma specyficzne preferencje seksualne, a więc istnieje jeszcze większe ryzyko zakażenia
7. personel jest niemiły i nastawiony tylko na kasę
8. baseny nie są rewelacyjne, brak wielu atrakcji, spotykanych w innych parkach wodnych – nawet nie zainwestowano w porządne bicze wodne

55. solek napisał(a):
12 listopada 2008, 00:16:35

efka – nie wiem co palisz – ale nie pal więcej tego świństwa
Zapraszam do saun jak będziesz trzeźwa/y

56. ader napisał(a):
12 listopada 2008, 00:52:35

Ewka ad.5) czy w stroju kąpielowym nie przenosi się więcej drobnoustrojów?
ad.1) ze wzwodem to ja tam nikogo nie widziałem, chociaż może jak byłaś na saunie to reakcje panów były inne…

57. ader napisał(a):
12 listopada 2008, 01:06:14

4. co do narzuconych reguł strefy nagości – wątpię, żeby było to zgodne z prawem (np. ostatnio nawet skazana przez sąd była dziewczyna, która opalała się bez biustonosza), a co z poszanowaniem ludzkiej godności
jeszcze do tego punktu Ewki się doczepię. panie zostały ukarane, wg mnie słusznie (jestem naturystą) bo rozebrały się w miejscu publicznym gdzie wewnętrzny regulamin nie mówił o opalaniu się toples, nie zareagowały również na prośbę policji o założenie stroju, co uchroniło by je przed konsekwencjami prawnymi.
na saunie w aquaparku natomiast wewnętrzny regulamin nakazuje być nago, więc można ukarać ale osoby nie stosujące się do niego i wchodzące do sauny w ubraniach…

58. Teresa (27) napisał(a):
12 listopada 2008, 19:19:15

Byłam na Fali w Swiecie Saun X-razy i nie widziałam nic z tego co pisze Pani EWA. Higiena jest absolutna,może sama jest tą bez higieny, co do facetów – może jej szkoda, że tak nie jest i … zachęca poprzez swe wysublimowane komentarze mężczyzn do ….
Niech sobie sama dopowie, chyba, że jest nasłana z konkurencji z innych miast, lub starą panną. W tramwaju i w busach jest więcej zarazków i jakoś żyjemy.
Nigdy nikt tu nikogo nie zaczepiał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od kiedy to personel ustala ceny Pani Ewo ????????????

59. Piotr Szymczak napisał(a):
12 listopada 2008, 19:41:16

@ małżęństwo 33 /38

Namawiamy znajomych i są bliscy odwiedzin, pertraktujcie ze swymi – zawsze będzie milej w większym gronie.
I słusznie im więcej fajnych ludzi tym mniej miejsca dla zboczeńców i podglądaczy.

efka cóż polemika chyba wydaje się być zbędna ader
zgadzam się w 100%

@ Teresa (27)
Pani Tereso słuszność w całej rozciągłości, pani Ewa pojechała po bandzie….. Pozdrowienia dla wszystkich sanujących – sanujących prawidłowo

60. ader napisał(a):
13 listopada 2008, 10:52:06

nikogo nie zmusza się do korzystania z saun w aquaparku, jeśli ktoś się decyduje tam wejść to z pełną świadomością tego jak ma się zachować, oraz co może tam zobaczyć. w regulaminie jest wyraźnie wyszczególnione, że na saunach obowiązuje strefa nagości. ponadto panie przy kasie instruują, każdego kto jest pierwszy raz, że większość osób będzie nago, obsługa saun również szczegółowo informuje jak należy się zachować (kilka razy przy mnie instruowano nowicjuszy).
więc wg mnie Ewa albo poszła podglądać i przeszkadzało jej to, że sama była podglądana przez podobnych do niej; albo jest z podupadającej z powodu aquaparku konkurencji; albo napisała to ze zwykłej zdewociałej złośliwości.
dziwię się, że osoby wydające pieniądze na saunę, nie potrafią zrozumieć jak należy z niej korzystać aby uzyskać odpowiedni efekt zdrowotny, wchodzą do saun w wilgotnych ręcznikach, izolujących skórę od wpływu ciepła sauny. przecież jak się wstydzą to mogą iść na jakąś mniejszą saunę w łodzi i wynająć sobie ją na wyłączność za te same pieniądze. ludzie jednak robią rzeczy dziwne…

61. para (29,35) napisał(a):
13 listopada 2008, 17:29:37

Czy wiecie coś na temat następnej nocy naturystów ?? Latem nie byliśmy ( wakacje w Hiszpanii) w październiku też nie bo wyjazd służbowy ale będziemy w 2 pary na 100%. Kiedy, jak z zapisami itp- ???
Co do Swiata Saun- jesteśmy „starymi” gośćmi od 3 miesięcy i wszystko jest OK. Chodzimy dla zdrowia i wypoczynku- chyba o to w tym wszystkim chodzi. Czyż nie ???

62. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
13 listopada 2008, 18:47:52

Noc naturystów w Łodzi vol.3

Trzecia Noc Naturystów w Łodzi - czyli goło i wesoło na łódzkiej Fali vol.3 
Jak plotka niesie prawdopodobny termin trzeciej imprezy "Noc naturystów w Łodzi" to 17 stycznia 2009. Jak plotka dotycząca zabawy dla golasów się potwierdzi[...[...]

63. 2 pary napisał(a):
15 listopada 2008, 20:09:17

Spagnieni ciepła i wypoczynku (namawiani przez znajomych od kilku tygodni )udaliśmy się na wspólny wypoczynek do SPA w Świecie Saun. Początki mojen żonki nie były łatwe, ale gdy koleżanka jako stara bywalczyni (6x)wiedziała jak i gdzie się zachować, to po 20 minutach byliśmy już „starymi wyjadaczami saun”. Ciepełko, cisza, wysoka kultura osobista wszystkich, zachęca nas do częstszego bywania- niestety cena jest Bardzo WYSOKA. Dla małżonków może przydałoby się jakaś zniżka !!!!! Może powalczmy o to. Jak będzie taniej – to częściej będziemy.

64. Piotr Szymczak napisał(a):
15 listopada 2008, 20:12:11

postuluję zniżkę nie tylko dla małżonków, ale dla par również :)))

65. xx napisał(a):
20 listopada 2008, 14:04:45

Byliśmy wczoraj. Nasz debiut. Za oknami słota a tam cieplutko. Może grypka nas minie – takiego wypoczynku nam trzeba. Niestety ceny są kosmiczne na częste odwiedziny.

66. Piotr Szymczak napisał(a):
20 listopada 2008, 18:29:59

ja w tym tygodniu odpuściłem :(, rano nie mam z kim iśc a po południu pracuję

67. hej napisał(a):
26 listopada 2008, 20:09:26

czytaliśmy pozytywne referencje, aż postanowiliśmy sprawdzić Świat Saun na FALI. Całkiem ciekawie, dobry wypoczynek – poczuliśmy się jak na 2 godzinnych wakacjach. Nie sądziliśmy, że będzie tam sporo ludzi ( także par i dziewczyn singel).

68. kitka napisał(a):
27 listopada 2008, 12:28:54

Dlamnie super sa te sauny na Fali.Cena troszke za duża ale można kupic bilet na godzinke.
Godzina w saunie w zupełnosci wystarczy.

69. Piotr Szymczak napisał(a):
27 listopada 2008, 14:10:19

kitka, czieszy to ze kobiety lubia chodzic na saune, ja teraz miałem tygodniowa przerwa z Falą, ale zamierzam nadgonić pod koniec tygodnia, no i chce sie wybrac na Hale Sportową tam na nowo otworzyli saune i jacckuzi

70. K+H+S+T napisał(a):
09 grudnia 2008, 15:09:44

Jak dojechać samochodem so FALI, bo widać zaparkowane samochody ale żadnego znaku, drogowskazu, żadnego neonu . NIC. Chyba nie wjeżdżamy po trawniku, między drzewami ale nie znaleźliśmy żadnego wjazdu, ciemnica totalna. Przechodniów brak, a kierowcy nie wiedzą gdzie zaparkować. Wróciliśmy do domu – chyba był to nasz
„1-wszy raz” i ostani. KATASTROFA

71. P napisał(a):
09 grudnia 2008, 22:33:44

Potwierdzamy, wjazdu oficjalnego brak. My jechaliśmy za innymi pojazdami … między jakimiś słupami między drzewami w totalnej ciemności. Czy to była droga – wątpię !!! Na samym basenie było lepiej ale dojazd to kompromitacja. „Ciemno wszędzie – głucho wszędzie”

72. Ozorków para napisał(a):
10 grudnia 2008, 21:56:22

Dotarliśmy po raz 1-wszy na swiat Saun w Łodzi.
Sam dojazd jak piszecie po omacku !!! w totalnej ciemności. Świat Saun już dużo lepiej- całkiem sporo osób ( kobiety i mężczyźni) ciepło, miło. Żeby nie ta cena zaporowa to częściej byśmy się pojawiali a FALA i tak by na swoje wyszła. Do zobaczenia w lutym/ marcu.

73. witamy -2 pary napisał(a):
17 grudnia 2008, 22:13:13

przyjdzie ktoś na FALĘ na spotkanie naturystów w styczniu ??? Nie chcemy być sami ze znajomymi, tym bardziej, że czeka nas sporo kilometrów drogi. Jest to nasz debiut i mamy nadzieję na ciekawy wypoczynek „na łonie natury”. Czekamy na reakcję na tej stronie.

74. Anka + Robert napisał(a):
19 grudnia 2008, 20:00:08

Czy FALA – a w szczególności Świat Saun, ma jakąś ciekawą i tańszą ofertę na SYLWESTROWA N0C ?? Będziemy mieli gości z Mikołajek i chcemy ich zaprosić ale jak porównaliśmy telefonicznie ceny Łódź – Mikołajki to szok. MIKOłajki są wiele, wiele tańsze. A może nawet Fala będzie zamknięta ??? podajcie szczegóły ??. dzieki z góry.

75. Piotr Szymczak napisał(a):
19 grudnia 2008, 20:07:59

Anka + Robert Nic mi nie wiadomo o Sylwestrze na Fali, i na 100% takiego nie będzie.
Dziś dostałem maila w którym jest napisane że

Przypominamy, że Aquapark Fala będzie otwarty w okresie świątecznym. W tych dniach ceny biletów spadają o 50%!
24 grudnia (wigilia) 9 – 15
25 grudnia zamknięte
26 grudnia 15 – 22
31 grudnia (sylwester) 9 – 15
1 stycznia (Nowy Rok) 15 – 22 .

O zamknięciu Fali możesz przeczytać nie ma jeszcze decyzji czy miasto wyłoży pieniądze. Pożyjemy zobaczymy

76. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
19 grudnia 2008, 20:58:55

Nie lubią Świąt ale czy ....

Czy pójdą na basen w Święta za połowę ceny ?

Niektórzy mi podobni nie lubią Świąt ale czy tacy jak ja i setki innych pójdą w okresie świątecznym na basen?
Właśnie dostałem kartkę z życzeniami od Aquaparku Fala w Łodzi, z zawart

77. Tamara/ Hans napisał(a):
19 grudnia 2008, 22:24:03

Na to bym nie wpadła, żeby w sywestra nic nie zorganizować. Mieszkam od 8 lat w Niemczech w mieście 90ooo mieszkanców i rokrocznie jest wielka „feta” czyli spotkanie na lokalnych basenach. Wstęp: 30% normalnej ceny, jako konkurencja dla spotkań sylwestrowych. Baseny PEŁNE do 2 rano nawet z dziećmi. Baseny wyszły na swoje !!! Chyba nie macie tu managera !!!!!! Miałam zamiar wpaść na FALĘ, ale dobrze, że przeczytałam ostatni komunikat, że w nocy sylwestrowej NIECZYNNE.

78. Piotr Szymczak napisał(a):
19 grudnia 2008, 22:42:38

też bym z chęcią poszedł w Sylwestra na taki basen ….. nawet gdyby tam się nic nie działo tylko zwykły basen ale pracownicy pewnie też chcą mieć SYlwestra …

79. Beata + Tomek napisał(a):
29 grudnia 2008, 20:13:26

Macie jakieś dane ile osób zgłosiło się na naturystyczną noc na łódzkiej „Fali” ?? To będzie nasz debiut wraz ze znajomymi.
Pochodzimy ze Śląska i mamy sporo km do przejechania i nie chcemy być sami.

80. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
31 grudnia 2008, 18:01:03

Trzecia noc naturystów

Na oficjalnym blogu Fali Piotr opublikował już oficjalny i ostateczny plan imprezy "Noc Naturystów w Łodzi".

Fajny plakat Piotrze, a jaka modelka i ten błękit jej oczu :)

81. chris napisał(a):
31 grudnia 2008, 19:55:29

Najlepsza sekcja sauny nie jest w Łodzi tylko w Dąbrowie Górmiczej w parku wodnym Nemo. 7 saum, program animacyjny i inne bajery plus oczywiscie strefa nagosci.

82. B+K napisał(a):
02 stycznia 2009, 13:45:49

Juz czas aby zapisywać się na Karnawałową noc 17 stycznia. Miło, że jest już sporo zgłaszających się, to i my ze znajomymi pojawimy się. Będzie zapewne wspaniale. Beata + Karol

83. hej napisał(a):
12 stycznia 2009, 20:39:08

czy i jak można się jeszcze zapisać na noc 17 stycznia ???
Czy mozna to uczynić telefonicznie i zapłacić gotówką np w sobotę rano ???
para (Tomaszów Maz.)

84. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
13 stycznia 2009, 19:32:29

Gołe orły na śniegu

Gołe orły na śniegu - koniecznie po saunie ...

To że często chadzam na Fale nie jest nowiną, nowiną może być to że chcą ją zamknąć.

Jeśli łódzki aquapark "Fala" nie dostanie dofinansowania od miasta, 31 stycznia ogłosi upadłoś

85. *** napisał(a):
14 stycznia 2009, 22:56:41

Upadłość ???- a my chcieliśmy właśnie pojawiać się od lutego po dłuższej nieobecności ze względu na pracę poza granicami. To jakieś nieporozumienie- nie widziałam nigdzie !!!!! w Europe żeby upadał basen. Opuście ceny, to będzie więcej gości – kasa będzie większa – PROSTE jak drut

86. noc w Łodzi napisał(a):
15 stycznia 2009, 22:15:32

Będziemy z mężem debiutować podczas „Nocy”. Mamy nadzieję na miły wypoczynek karnawałowy, przyjemną i cichą muzykę oraz grono nowych kulturalnych znajomych z okolic Łodzi.Popluszczemy się, popływamy … czuję, że będzie super. Do lata daleka perspektywa – stąd nasz relaks w takiej formie. Już się cieszymy na sobotnią NOC Karnawałową

87. Będzie się działo napisał(a):
15 stycznia 2009, 23:23:07

Cieszymy się,że to już pojutrze. NOC dla nas – czekających na lato. Dzięki za inicjatywę łódzkiej Fali. Szkoda,że mamy 120 km i nie możemy pojawiać się czesto ale w sobotę jesteśmy na 100% procent. Zaproszenie doszło. Byliśmy jesienią i mamy nadfzieję na powtórkę.

88. szkoda napisał(a):
16 stycznia 2009, 22:51:13

Niestety w ostatniej chwili mąż dostał wyjazd służbowy na kilka dni i nie możemy się pojawić. Wpuszczane są tylko pary !!!!
Niestety będę musiała poczytać jedynie rejacje a sama spędzę te chwile przed TV. Szkoda, że singel nie mogą wejść ( jestem stałą bywalczynią z mężem w Swiecie Saun).Pech to pech . Może latem się uda. Bawcie się dobrze.

89. Piotr Szymczak napisał(a):
17 stycznia 2009, 00:18:19

ach Ci mężowie :))

90. ?? napisał(a):
18 stycznia 2009, 12:33:27

Jakie wrażenia, jak się podobało ? Opiszcie swe spostrzeżenia i komentarze poimprezowe wsród znajomych.

91. Piotr Szymczak napisał(a):
18 stycznia 2009, 14:59:43

podobało podobało ….

92. pawo napisał(a):
19 stycznia 2009, 22:38:49

super impreza! byliśmy pierwszy raz ,a jak bedzie następna napewno nie odpuścimy .często bywam w saunach nie tylko w łodzi ,ale tutaj robi się to jak należy .Wracając do imprezy chociaż nikogo nie znaliśmy można było spokojnie porozmawiać z innymi uczestnikami. Piotrze czy to ty robiłeś zdięcie końcowe na zewnątrz? Szkoda że się nie załapaliśmy z żoną,przyszlismy gdy składany był statyw. pozdrawiam -BEATA PAWEŁ.

93. Piotr Szymczak napisał(a):
19 stycznia 2009, 22:48:49

nie, nie ja – ja wyszedłem przed 00:45, prawdopodobnie chodzi CI o Piotrka organizatora całej imprezy – jego blog http://www.basen.lodz.pl/

94. pawo napisał(a):
19 stycznia 2009, 23:02:46

Przed chwilą na;NNS;czytałem że jest jakaś afera z tymi fotkami,ale podobno je już usunięto.

95. On napisał(a):
23 stycznia 2009, 17:54:52

Długo mnie tu nie było ….. ale wróciłem. Witam wszystkich, witam przede wszystkim Piotra. Nie byłem na nocy naturystów czego nie mogę odżałować. nie miałem zwyczajnie z kim iść. apelowałem w księdze gości fali, że chętnie bym się wybrał ale że samemu nie mogę itd, żadnego oddzewu ze strony kobiet, nic a nic :) a przecież jestem satłym bywalcem saun, absolutnie NIE szukam kochanki i żadnych podtekstów itd itp. szukałem i nadal zresztą szukam znajomej z którą mógłbym zwyczajnie po prostu spotykac się regularnie w saunach i tyle. :) chodzi mi wyłącznie o saunowanie takie jak od kilkuset lat uprawiają skandynawowie, absolutnie. pozdrowionka dla wszystkich

96. Marek napisał(a):
03 marca 2009, 19:58:10

witajcie , już marzec czyli powoli sezon się zbliża ale póki co ponoć nowe ceny mamy na Fali. Dotyczy to także godzin popołudniowych i Świata Saun. Czy znacie szczegóły ?

97. Piotr Szymczak napisał(a):
03 marca 2009, 20:31:28

Marku wszystko znajdziesz na stronie Fali http://www.aquapark.lodz.pl/cennik_fali/

98. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
19 marca 2009, 18:02:58

Czwarta Noc naturystów w Aquaparku FALA Łódź

Po lekkich zawirowaniach już wiadomo następna Noc Naturystów odbędzie się 18.04.2009 w Aquaparku Fala w Łodzi. Już niebawem więcej informacji o imprezie na oficjalnym blogu fali zamieści kolega Piotr.

99. dzieki napisał(a):
25 marca 2009, 21:26:51

dziekujemy za info o nocy dla nas. na 99% jesteśmy jak zwykle w naszym 6 osobowytm gronie. Czy zapisy już są ?? jakieś zmiany ???

100. Piotr Szymczak napisał(a):
25 marca 2009, 21:29:33

wszelkie informacje na stronie Fali

101. dziunia napisał(a):
30 marca 2009, 21:12:06

kompletna rewelacja zwłaszcza dla rodziców z dziecmi które mają okazje poprsyglądac sie miejscą intymnym w całej okazałosci wogule pomysł rewelacja jeszcze dodam ze to jedyne sauny w łodzi w których obowiazuje strefa nagosci Ludzie chcecie się ogladac to się oglądajcie ale dajcie normalnie kozystac z saun innym którzy nie koniecznie maja ochhote się eksponowac ale poprostu wypoczać

102. P+D napisał(a):
16 maja 2009, 22:43:47

bywałam w kraju i poza granicami. Fala nie jest rewelacją ale nie odbiega od poziomu. Swiat saun całkiem symaptyczny. Nie przesadzajmy – jest OK.Proporcje kobiety / faceci normalne.
Bylismy tu i ówdzie – FALA nie odbiega od standartów.

103. Piotr Szymczak - blog napisał(a):
25 maja 2009, 12:02:30

LPR przegrało z naturystami w Łodzi

Naturyści mogą się spokojnie spotykać na nagich imprezach wraz z swoimi dziećmi, LPR ich nie wygoni z basenu i 300(lub więcej) golasów z dziećmi lub bez będzie bawiło się w nocy na basenie z okazji kolejnej imprezy.
Jak udało mi si

104. szymon napisał(a):
19 lipca 2009, 00:22:36

Cześć , mam pytanie czy w czwartek ok godz. 10 rano , bo o tej porze chcę sikę wybrać po raz pierwszy jest dużo ludzi ?

105. Piotr Szymczak napisał(a):
19 lipca 2009, 13:51:55

teraz wakacje więc cięzko powiedzieć ....

106. kate napisał(a):
02 stycznia 2010, 01:37:46

reasumując: po przeczytaniu poprzednich komentarzy rozumiem, że w Świecie Saun przysłanianie się ręcznikiem nie jest dobrze postrzegane?
a może podpowiecie gdzie w Łodzi można skorzystać z 'normalnej' sauny damskiej/męskiej?
jestem 'singielką' i chyba nie mam aż tyle odwagi by paradować po koed. saunie zupełnie nago (a jak na złość znajomej kochającej saunę nie mam, sami mężczyźni), prawdopodobnie idąc tam ze swoim partnerem nie miałabym aż takich oporów...
natomiast kiszenie się w saunie w stroju kąpielowym jest dla mnie nie do przjęcia
a w saunie, z której do tej pory korzystałam (i to nałogowo) ostatnio bardzo często zdarzają się awarie :(

107. Piotr Szymczak napisał(a):
02 stycznia 2010, 03:40:00

@kate Nikt Cię nie wygoni z sauny jak będziesz w ręczniku, wiele Pań się krępuje i siedzi owiniete recznikiem, o ile do mokrej nie wejdziesz ( bo ręcznik będzie zaraz mokry) o tyle w suchych saunach możesz mieć recznik na sobie zakrywając to czego pokazać nie chcesz, niemniej jednak musisz się liczyć z tym, że po 1 w saunie nie powinno sie okrywać recznikiem (ciało lepiej oddaje i pobiera ciepło) po 2 nie wolno siedzieć gołym ciałem czy stopami na deskach więc jak masz za mały recznik lub tylko jeden to obsługa zwróci Ci uwagę i po 3 w ręczniku nie wejdziesz pod prysznic i do Jackuzi(czy jak to się tam pisze. Co do innych opcji jeżeli chodzi o Łódź to polecam śledzić tę stronę już niebawem kolejne opisy http://sauny-w-polsce.blogspot.com/), jeśli nie Fala to może Sauna na spadkowej, opisywana też na tym blogu lub sauna obok Radia Lodz w centrum Eter, ewentualnie w ośrodku sportu na Małachowskiego, każdą z wymienionych saun można wynająć na wyłączność, ceny różne, a wiadomo jak się jest samemu to można na golasa i bez skrępowania. W grę wchodzą też baseny? jeśli tak to swego czasu na Wodnym Raju był podział na płeć, z przestrzeganiem zasad saunowania było kiespko, no i Nowa Gdynia tam z tego co wiem sauny są rozdzielnopłciowe i nie mówię tu o saunach przybasenowych, ale o tych koło kortów tenisowych. A z jakiej sauny dotychczas korzystałaś tzn gdzie ? Kiedyś byłą jeszcze całkiem tania i kameralna sauna na Hali Sportowej na Alejach Politechniki, ale chyba już nie działa.

108. kate napisał(a):
02 stycznia 2010, 05:03:14

Dziękuję za odpowiedź :) to mi wystarczy. Znam zasady korzystania z sauny i raczej rozsądnie do tego podchodzę, tymbardziej że długie lata jestem związana ze sportem (kiedyś zawodowo, teraz rekreacyjnie). Mnie interesuje tylko sucha sauna.
Ręcznik obowiązkowo w kwestiach dotyczących higieny, aczkolwiek paradowanie nago... no cóż skoro jest gdzieś sauna dla kobiet, to wolę jednak tam :)
Jak miałam partnera to szukałam sauny ko-ed i tak to juz z nami kobietami jest :D
Szanuję osoby, które nie krępują się i złego słowa nie mogę powiedzieć-w końcu to normalne w saunie.
Ostatnio -tj. od 3-4 lat korzystam z sauny w F.C.Vera ale damska teraz wiecznie zimna a w męskiej non-stop tłumy panów po treningach piłkarskich.
W Nowej Gdyni też towarzystwo się miesza, a ja za saunowanie w kostiumie kąpielowym dziękuję, coś okropnego :/
Ponadto nie wiem kto projektował Nową Gdynię ale wyglada na to, że albo nie był to człowiek korzystający z takich obiektów albo takie wytyczne miał od człowieka od marketingu - zorganizowane jest to tam fatalnie, szczególnie dla osób, którym sie wiecznie spieszy i nie wiele czasu mogą wygospodarować na swoje przyjemności...
Wcześniej korzystałam też z sauny w Gracji, Body Care, F.C. na Nowopolskiej, Intrako... Czasem jeszcze basenik w Aleksandrowie.
Dosyć istotne są dla mnie godziny otwarcia, jak jest do 23 to tak na 'ostatnią chwilę' udaje mi się dotrzeć (tak żeby chociaż 3*po 15min spędzić w saunie i zdążyć 'ogarnąć' się przed zamknięciem).

109. kate napisał(a):
02 stycznia 2010, 05:33:40

a jeszcze Was pomęczę :)
słyszałam że w Świecie Saun są tez całe seanse zapachowe z animatorem...
prawda to czy nie?
jeżeli tak to w jakich godzinach i w jakie dni?

*bardzo fajnie jest to zorganizowane w hotelu FALTOM, gdyby ktoś wybierał się do Trójmiasta to polecam, zatrzymałam się tam przypadkowo na nocleg, a w drodze powrotnej z Gdyni, po załatwieniu spraw - zatrzymałam się, już nie przypadkowo - po prostu żeby się 'pobawić'.
Jak na *** hotelik to cała infrastruktura SPA... - super! Powierzchnia mała ale jest co robić i to przez ładne kilka godzin.

110. Piotr Szymczak napisał(a):
02 stycznia 2010, 15:10:31

@Kate jak korzystasz tylko z suchej to chyba dała byś radę, z prysznica można skorzystać w głębszej części saunarium, są mniej na widoku no ale tyłek i plecy i tak będzie widać :) Jak z Jackuzi nie będziesz korzystać, to myślę ze możesz komfortowo wypocząć, a sauny są do 23 :) Czyli z tego co piszesz to nie krępujesz si, skoro chodziłaś na koedukacyjną saunę :) wystarczy tylko dobre towarzystwo. Co do nowej gdyni to tam są 2 miejsca z saunami, w tych obok kortów tenisowych są rozdzielano płciowe, ale nie wiem nie widziałem.

Co do naparzań na Fali (aufgussy) są organizowane przez stałych klientów, z tego co wiem to nie ma wyznaczonych dni, wszystko zależy kiedy dana osoba przyjdzie i zorganizuje seans. Mnie się udał kilka razy trafić na seanse Pana Pawła i bardzo polecam. Wiesz musisz kilka razy iść na Fale i trafić na odpowiednich ludzi lub zapytać obsługi saun kiedy przychodzą panowie od "naparzania". Taki seans fajnie robi na cerę i samopoczucie. Ja z koleżankami wybieram się w niedzielę i mam nadzieję że trafię na aufgussa. Jakbyś miała jakieś śzczegółowe pytania to zawsze na maila lub gg można zapytać :)

111. kate napisał(a):
02 stycznia 2010, 22:35:58

Przynajmniej jedna szczera osoba :) mimo, że 'obca' - a może właśnie dlatego. Dziękuję Piotrze, za wyczerpujące informacje. Coś mi się wydaje, że czeka mnie poważna rozmowa ze znajomymi... ;)

A wszystkim korzystanie z sauny (tej, czy innej) gorąco polecam. Wspaniała nagroda i dla ciała i dla ducha.
A do tego jeszcze jakieś tropikalne 'naparzanie' z egzotycznymi owocami, regenerującymi coctailami i dryfowanie przez świat zapachów olejków do aromaterapii - hm istna rozkosz :D

112. Piotr Szymczak napisał(a):
11 stycznia 2010, 03:26:38

@kate na Fali są tzw środy dla kobiet, po dokładniejsze info odsyłam do strony Aquaparku

113. naturystyczne sauny w Polsce napisał(a):
15 stycznia 2010, 23:12:31

Zapraszam na stronę poświęconą sauną w Polsce, sukcesywnie dodajemy nowe opisy, niebawem pojawią się kolejne sauny w Łodzi oraz sauny w Warszawie. Tymczasem zapraszam do przeczytania opisu Świata saun na Fali

114. Kuba 22 napisał(a):
29 marca 2010, 21:17:38

ostatnio często odwiedzam falę... ze względu na miłą obsługę i profesjonalność... Dziwi mnie wchodzenie pod prysznice męskie pań (mężatek) pod różnymi pretekstami...nie mam problemów z nagością i kąpię się nago pod prysznicami i w sumie nie przeszkadza mi to że panie wchodzą i oglądają... W dodatku jeszcze miło się uśmiechają więc jest to przyjemne :) a pod saunami świetnie...duża kultura ludzi choć widać że niektórzy przychodzą tylko po patrzeć na młodych gości i nagie panie... Choć nagie panie mi nie przeszkadzają...

115. Pysiaczek napisał(a):
20 sierpnia 2010, 08:24:38

Żeby skorzystać z sauny muszę świecić genitaliami?!!!Nie rozumiem tej nachalnej propagandy nagości na Fali. Ja też uwielbiam sauny i często z nich korzystam co nie znaczy że lubię paradować na golasa i przyciągać spojrzenia innych. W saunie mamy się relaksować a nie stresować. Z komentarzy powyżej wnioskuję, że Fala robi się powoli miejscem spotkań swingersów i innych zboczeńców.

116. Piotr Szymczak napisał(a):
20 sierpnia 2010, 18:40:16

Pysiaczek, regulamin jest jaki jest, jak ktomus nie pasuje są inne sauny. Jak idę na saunę z koleżankami które się krępują, to wybieramy saunę kameralną, na wyłączność, przy kolejnej wizycie można juz isc na Fale.
Są plany że na Fali mają być sauny dla tekstylnych ( pewnie mniej 1-2) obok zjeżdżalni, wówczas Ci co się wstydzą bedą mieli swoją enklawę.

117. gay napisał(a):
14 października 2011, 19:18:50

w saunie na fali obsługa dyskryminuje gejow i biseksow , precz z faszystowska metodyką

118. marcel1975 napisał(a):
20 listopada 2011, 11:51:38

mam pytanie co do zasad wewnetrznych dotyczacych wyłączności wejscia na teren saun (wiem ze byly jakies dni tylko dla kobiet i tylko dla par czy nadal te zasady obowiazuja i kiedy?

119. kokos23 napisał(a):
23 listopada 2011, 17:12:28

Na fali jest świetnie tym bardziej w saunie. Często tam bywam i polecam. Nie krępuję się swojego wyglądu i uwielbiam paradować nago, z chęcią wprowadzę w Świat saunowania miłe panie :)

120. koko1 napisał(a):
27 lutego 2012, 10:36:04

Będąc przejazdem w Łodzi chciałam się wybrać na łódzką Falę, miałam dylemat jak będzie- lubię saunę ale nigdy nie byłam w saunie gdzie wszyscy są nago.Jednak ostateczne wrażenia- byłam zrelaksowana, później przestałam myśleć o tym że jestem w mniejszości -nie przeszkadzała mi moja nagość.Jeszcze tam wrócę.